První květnový víkend se za účasti 48 kuželkářů, postupujících z krajských přeborů, konalo na přerovské šestidráhové kuželně MČR mužů na 2 x 120 HS. Výborně zahrál první den v kvalifikaci Josef Sysel, když dosáhl výkonu 626 bodů a obsadil 2. místo. Do finále postoupilo z kvalifikace 24 hráčů.

V poslední finálové šestici se pak Sysel rval o vítězství jako lev (nahrál 614 bodů), ale nakonec mu k prvnímu místu v kombinaci (kvalifikace + finále) chybělo pouhých 6 poražených kuželek. Ke stříbrné medaili mu pak scházely 3 kuželky. Je to smůla, ale i štěstí, že si vybojoval na mistrovství republiky alespoň medaili bronzovou. Před dvěma roky zaostal na čtvrtém místě o pouhé tři kuželky. Vloni vyhrál krajský přebor, semifinále MČR, ale ve finále jej postihlo svalové zranění na noze a dobře rozehrané mistrovství nakonec jen „odbelhal". Ač hrál všechny ligové soutěže již od svých juniorských let a vždy patřil k nejlepším v soutěži, na medailové umístění na MČR nikdy nedosáhl. Stejně jako před dvěma roky porazil všechny čtyři zúčastněné nominované reprezentanty na mistrovství světa, které se letos koná za čtrnáct dní v Německu. Bohužel, nominace se provádí již těsně před mistrovstvím republiky, takže trenéři formu hráčů před MS nevyužívají…

Loučovický hráč poslední tři roky hrál 1. Bundesligu v Rakousku za KSK Kremstalefhof (Linec), v družstvu byl jasnou jedničkou a v celkovém hodnocení soutěže patřil vždy mezi top 10 hráčů celé soutěže.

Rovněž je třeba připomenout výkon Lucie Čurdové z TJ Sokol Soběnov, která si jako přebornice Jihočeského kraje vybojovala také účast na MČR žen, jež se hrálo ve stejných dnech také na Moravě, a to na šestidráhové kuželně ve Vracově u Hodonína.

Čurdová začala kvalifikaci výborně a zdálo se, že by se mohla do finálové čtyřiadvacítky také probojovat. Na dalších dvou drahách jí však nevyšla dorážka, což jí zabránilo dosáhnout lepšího celkového výkonu. Nakonec obsadila 42. místo výkonem 518 bodů. I tak je třeba soběnovské hráčce poděkovat za vzornou reprezentaci soběnovského oddílu v letošní sezóně.

Výsledky MČR mužů: 1. Miroslav Šnejdar (Lovosice) 1246 bodů (616+630), 2. Vlastimil Bělíček (Vsetín) 1242 body (608+634), 3. Josef Sysel (TJ Vltavan Loučovice 1240 bodů (626 + 614).

Výsledky MČR žen: 1. Hana Widermannová (Zábřeh) 1266 bodů (643+623), 2. Jana Braunová (Jihlava) 1205 bodů (635+575), 3. Alena Kantnerová (Rosice) 1204 bodů (617+587).

Josef Sysel st.