Loštice – Sezona začala pro táborské cyklokrosaře báječně. V úvodním závodě v Lošticích jezdci ČEZ CT Tábor kralovali. Vyhrál Michael Boroš před Jakubem Skálou, čtvrtý skončil Ondřej Bambula. Na třetí příčce navíc dojel další odchovanec táborské cyklistiky Adam Ťoupalík, který od této sezony reprezentuje belgický tým BKCP –  Powerplus. Lepší start do sezony si nejlepší jihočeský tým nemohl přát. Spokojen byl i vítěz závodu v Lošticích Michael Boroš.

Jaké máte pocity z vašeho prvního vystoupení v nové sezoně?
Vyvíjelo se to až moc dobře. Jsem spokojený. Letos jsem v přípravě udělal pro úspěch víc než kdy jindy.

Mistrovství světa v cyklokrosu se tentokrát jede v Táboře. I proto máte v letošní sezoně mimořádnou motivaci?
Chtěl bych dokázat víc především na mezinárodní úrovni. V Toi Toi cupu bych se rád dobře připravil na závody Světového poháru, kde bych rád udělal dobrý výsledek a vrcholem samozřejmě bude mistrovství světa v Táboře.

Kdy vás čeká závod Světového poháru?
První závod se jede tuším 19. října v holandském Valkenburgu.

Zdá se tedy, že na sezonu jste dobře připraven?
Formu mám dobrou, ale věřím, že výkonnost bude v průběhu sezony ještě stoupat.
Ještě před startem Světového poháru vás ale čekají dva závody Toi Toi cupu. Ten nejbližší už tuto sobotu v Lounech.

Jistě by bylo příjemné zopakovat úspěch z Loštic…
Bylo by to pěkné a v Lounech se to určitě pokusíme zopakovat. Uvidíme, jak na tom budou ostatní. V Lošticích například nestartoval pro nemoc velký konkurent Vojta Nipl. Závod taky moc nevyšel Tomáši Paprstkovi. Nic to však neznamená, byl to první závod a příště může být všechno jinak.

Trať v Lounech jistě dobře znáte, závody Českého poháru se tam konají pravidelně. Dá se očekávat něco jiného než v Lošticích?
Očekávám, že v Lounech se spíš pojede ve větší skupině. Pro jednotlivce tam bude těžší odjet. Hodně bude záležet také na počasí. Jestli bude bláto, bude to zase o něčem jiném.

Byl čas popovídat s vaším bývalým oddílovým kolegou Adamem Ťoupalíkem?
Mluvili jsme spolu. Startoval hodně zezadu, protože je nově mezi třiadvacítkáři a ještě nemá vyjeté body. Přesto se dokázal dostat dopředu, dojel třetí a mohl být spokojený.

Bavili jste se také o jeho novém působišti?
Vůbec si nestěžuje. Má všechno, co potřebuje. Nemusí se o nic starat, věnuje se pouze závodění a tak to má být.

Je pravda, že vás lákala do týmu i silniční cyklistická stáj?
To bylo už vloni, poté co jsem na silnici vyhrál mistrovství republiky do třiadvaceti let. Tehdy jsem dostal nabídku, ale nakonec to nevyšlo. Škoda.

Byl byste raději silničářem než cyklokrosařem?
To se říct nedá, jdou mi dobře obě disciplíny a terén mě baví stejně jako silnice. Na cyklokros mám teď výborné podmínky. Silnici se ale rozhodně nebráním.