Trenér Svoboda se snažil nápor Liberce zastavit střídáním, v sestavě domácích nezůstal kámen na kameni, ale obrat se nezdařil (19:25).

Spanilá jízda hostů pokračovala i ve druhém setu. Janouch spravedlivě rozděloval nahrávky mezi své útočníky, Tomáš Kriško s Patuchou udivovali razancí a výškou úderů. Jihočeši se nechtěli vzdát, podařilo se jim vyrovnat na 21:21, ale koncovka patřila Dukle.

Jihostroj měl poslední šanci něco s vývojem zápasu udělat. Burcován skvělými diváky bojoval. Domácí volejbalisté nevypustili jediný míč. Bitva jihu proti severu se rozhořela naplno. Vypjatou koncovku ukončila Dukla stylově esem (26:28).

Nejlepším hráčem byl vyhlášen liberecký Tomáš Kriško.

Jihostroj České Budějovice nevyhrál doma ani jeden set, o zázrak se musí pokusit v Liberci. Dukla čeká na titul dlouhých 12 let, nyní má k němu velmi blízko, chybí jí jediné vítězství. Série se stěhuje na sever Čech.

Stav série Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec je 1:3.

Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 0:3 (-19, -22, -26)

Čas: 98 minut, rozhodčí: Krtička, Hudík, diváků: 2230.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Fila, Sobotka, Mach, Michal Kriško, Kuliha – libero Hupka (Zapletal, Michálek, Tibitanzl, Šulista). Trenér Jan Svoboda.

VK Dukla Liberec: Patucha, Janouch, Staněk, Leikep, Správka, Tomáš Kriško – libero Kopáček (Zajíček, Vencovský). Trenér Michal Nekola.

Hlasy po utkání

Jan Svoboda, Jihostroj České Budějovice: „Byli jsme ještě pod větším tlakem než včera, takže Liberec vyhrál první dva sety zaslouženě. Navíc jsme hledali smečaře, útočníka, což se nám podařilo až ve třetím setu, kdy jsme je donutili dělat nějaké chyby. Nakonec stejně ale rozhodlo eso."

Michal Nekola, Dukla Liberec: „Myslím, že jsme byli opět agresivnější na servisu, trochu jsme polevili ve třetím setu, kdy jsme udělali pár chybiček, ale nezměrnou bojovností a vůlí jsme dotáhli i tenhle set. Takže si vezeme dvě vítězství z Budějovic a jsme nesmírně šťastní."