Trasa tam a zpět měří celkem 10 kilometrů a letošní jedenáctý ročník ovládl Jan Macoun ze Sokola České Budějovice v čase 35:43,6. Macoun tak obhájil loňské prvenství.
Mezi ženami byla nejlepší českobudějovická Gabriela Tomášová. Zpět u koupaliště byla za 49:43,5.
Sobotního závodu se zúčastnilo 145 běžců, z toho 71 účastníků běželo hlavní závod. Tak vysoké číslo organizátoři nepamatují. „Vzpomínám si, že akorát v roce 2009 přišlo víc lidí. Tehdy byl náš závod kvalifikací na mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se konalo v Bulharsku," zapátrá v paměti Václav Kožíšek, hlavní pořadatel Běhu na Kohout.
Závod se těší mezi vyznavači pohybu v přírodě značné oblibě a počty účastníků každoročně rostou. „Letošní ročník byl krásný. Přálo nám počasí a zaznamenal jsem jen samé pozitivní ohlasy," je potěšen Kožíšek.
O nadcházejícím víkendu se v Janských Lázních koná mistrovství světa v běhu do vrchu sedmnáctiletých.
Českou republiku zde bude reprezentovat také jedna Jihočeška. Světového šampionátu se zúčastní Barbora Havlíčková z SK Čtyři Dvory.
„Startuje se u lázeňské kolonády v centru města a běží se na Černou horu. Bude to parádní závod a už se moc těšíme," vyhlíží příští akci Václav Kožíšek.