Písečtí byli vysokými favority. To ale bývají všichni ligoví soupeři krumlovských šachistů – a zatím je nikdo neporazil. A jinak tomu nebylo ani tentokrát. Martin Cuhra (elo 2177) se na svého soupeře Jana Havlíka (2309), pyšnícího se titulem mistra, dobře připravil a byla z toho rychlá remíza.

Na ostatních šachovnicích se bojovalo o poznání déle a urputněji. Druhou remízu přidal Robert Rödling (1877), který utekl Hlavsovi (1769) z lopaty. Další důležité remízy s papírově o mnoho silnějšími soupeři pak přidali Arnošt Beter (1929) s Grillem (2139) a Jan Muzikář (1906) s Kratochvílem (2172).

Když pak i Petr Kukla (2141) podepsal smír s Rojem (2164), zbyly za stavu 2,5:2,5 na šachovnicích už jen pozice, kde hráli na výhru hosté. Jiří Pahorecký (2024) sice svoji krásnou partii se Stlukou (2158) nakonec k výhře nedotáhl, ale oba zbývající Krumlováci už ano. Bohumil Šimeček (2152) donutil ke kapitulaci Spala (2279) a chvíli na to se vzdal Pavlu Karlíčkovi (2018) domácí Pták (2210).

Vítězství hostů je dalším z řady překvapení, které svým soupeřům českokrumlovští šachisté připravují. Do poslední třetiny soutěže vstupují na senzačním druhém místě za největším favoritem, družstvem Šakalu Kozolupy.

Komentář redaktora Českokrumlovského deníku Karla VosikySérie někdy jistě skončí, už dnes ale budí respekt si přečtěte ZDE!

Divizní soutěže

Hrála se také další kola jihočeských divizí, v nichž si zástupci regionu vedli takto:

2. divize: Sokol Platan Písek C – Koberce Kájov 4,5:3,5

Za hosty vyhráli Jan Moronga a František Majer, remízovali Jan Muzikář, Robert Rödling a Jan Německý. Kájovští jsou ve 2. divizi s osmi body osmí.

3. divize: Sokol Ledenice – Vltavín Besednice 0,5:4,5

Za hosty zvítězili Václav Šafránek, Arnošt Korčák, Vladimír Adigamov a David Nepraš, remizoval Ladislav Plza.

Spartak Kaplice – Traxler Veselí nad Lužnicí C 4,5:0,5

Za domácí vyhráli Jaroslav Kašpar, Jiří Janošťák, Václav Lefler a Ladislav Kypta, remizoval Marián Lauko. Kapličtí tabulku 3. divize východ vedou, Besednice je třetí.

Royal ČB B – Sokol Chvalšiny 2,5:2,5

Za hosty remizovali František Korostenski, František Říčař, Jan Laštovička, Libor Doubek a Matěj Vačkář. Chvalšiny jsou ve 3. divizi západ osmé.

Pavel Karlíček