To tady ještě nebylo. Budvar aréna bude hostit dva zápasy Světové ligy volejbalistů!
Nejprve se celky střetnou v základních skupinách, finále je na programu ve Florencii.
O co se hraje?
Mimo jiné také o velmi tučnou prémii. Nejlepší světový tým, ten který projde všemi nástrahami Světové ligy,  získá od FIVB šek na jeden milion amerických dolarů.
Velkým favoritem bude Rusko.  Světová liga přinese souboj v prvních dvou výkonnostně nejsilnějších skupinách. Z nich dva a dva nejlepší postoupí do Final Six. K nim přibudou nejlepší celek z dalších tří skupin a pořadatel  Final Six, kterým tedy bude domácí velmi silná  Itálie.
Když hrál český tým Světovou ligu naposledy, dokráčel dokonce až do Final Four.
V Č. Budějovicích se odehrají dva duely skupiny E.  Jižní Korea, se kterou se Češi střetnou,  patří  ve světě volejbalu mezi velice silné týmy.
„Nebude se hrát ve Sportovní hale, ale v Budvar aréně," potvrdil Deníku Jiří Popelka, který má aktivity české volejbalové reprezentace na starosti.

Také volejbalisté Jihostroje přivítali s nadšením zprávu o dvou zápasech Světové ligy, které se odehrají v Budvar aréně. Do širšího reprezentačního kádru patří blokař Jihostroje Radek Mach. „Pro volejbalisty je to něco jako Liga mistrů ve fotbale. Je to  nejlepší soutěž, kterou může národní mužstvo hrát. Doufám, že se podaří Budvar arénu naplnit," uvedl.

Na jihu Čech: 5. 6. ČR – J. Korea (Č. Budějovice), 6. 6. ČR – J. Korea (Č. Budějovice).