Hrozba povodňového nebezpečí v našem okresním městě je snad již definitivně odvrácena, a tak se můžeme v klidu soustředit na nadcházející tradiční sportovní akce.

V městské sportovní hale na Chvalšinské silnici se od dneška až do neděle 9. června uskuteční mezinárodní badmintonový turnaj smíšených družstev kategorie staršího žactva U15 –  RSL Cup 2013.

Českokrumlovská hala přivítá v těchto dnech celkem dvanáct družstev ze sedmi evropských států. Chybět letos nebudou Dánové, Nizozemci, Němci, Maďaři, Slovinci, Slováci a Češi. Barvy českého badmintonu bude na turnaji hájit několik týmů, včetně družstva domácího a pořádajícího SKB Český Krumlov, za který nastoupí Daniela Jakešová, Tereza Markovcová, Andrea Stropková, Marek Jakeš a Nicola Siviglia.

Slovo od kormidla

„Turnaj RSL Cup 2013 začne už v pátek úderem šestnácté hodiny odpolední prvním soutěžním kolem. Hrát se bude dále po celou sobotu až do nedělního oběda, kdy bude znám celkový vítěz i medailisté z letošního a v pořadí již osmadvacátého ročníku této soutěže," přibližuje trenér a předseda pořádajícího oddílu SKB Český Krumlov Radek Votava a ještě doplňuje: „Vstup do sportovní haly je po všechny dny zdarma, a tak  všechny příznivce badmintonu a kvalitního sportu srdečně zveme ke zhlédnutí báječné sportovní podívané. Průběžné výsledky soutěže můžete také sledovat na našich webových stránkách v sekci RSL Cup 2013. A zároveň přejeme všem šťastnou cestu do Českého Krumlova."

Radek Votava, Karel Vosika