Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

V derby brali všechny tři body mladíci Spartaku a Dynama

Malonty – V rámci devátého kola oblastní I.A třídy dorostu se na malontském trávníku utkala dvě společenství okresních rivalů.

12.10.2017

Ilustrační foto.Foto: Pavel Kacerovský

Sousedské derby bylo i soubojem týmů nacházejících se v áčkové tabulce v těsném kontaktu. Pro Malontské hovořilo domácí prostředí, pro Kaplické pak současná forma, když do utkání vstupovali se čtyřmi výhrami v řadě. Hostující trenér Hájek se však musel obejít bez tradičních opor Čutky a Urazila, kteří ve stejný čas hráli za muže v Roudném.

Malonty / D. Dvořiště – Kaplice / V. Brod 0:4 (0:1)

Bezbrankový stav vydržel pouze do 11. minuty, kdy se do vedení dostali hostující spartakovci. Brankáře Jindřicha Posela překonal Jakub Ovádek, paradoxně bydlící právě v Malontech – 0:1.

Hosté pak měli zápas dá se říci pod kontrolu. Dokázali si vypracovat i další gólové příležitosti, ale i kvůli výborně chytajícímu domácímu brankáři zůstával jejích náskok hubený jednogólový.

Po prvním poločase měli hosté pouze gól náskoku, což domácím stále dávalo naděje na bodový zisk. Ty však po čtvrthodině hry v dějství druhém vzaly rychle za své. V 53. minutě se z gólu na 0:2 mohl radovat Samuel Kubát (věkem ještě žák, který za kaplický dorost nastoupil vůbec poprvé, když v průběhu září přišel do Kaplice právě z Malont a pravidelně nastupuje v Kaplici za starší žáky).

Uběhly jen tři minuty a hosté třetím gólem definitivně rozhodli o výsledku střetnutí. Podruhé v zápase se prosadil Jakub Ovádek – 0:3.

Poslední gól pak hosté přidali až deset minut před koncem duelu, kdy se mezi střelce zapsal Jakub Vaniš – 0:4.

Mladíci kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama po páté výhře v řadě pomalu stoupají tabulkou áčkové skupiny směrem vzhůru.

Fakta – branky: 11., 56. Ovádek, 53. Kubát, 80. Vaniš, ŽK 1:1 (Bělohlávek – Szojka), rozhodčí Dimitrov, 30 diváků.

Sestavy – Malonty / D. Dvořiště: Jin. Posel – Šimončík, Valíček, Olah, Hatala, Škulavík, Šulek, Mrzena, Jan Posel, Růžička, Bělohlávek, střídali: Burda, Sulzer, Tesař, Trinh, Kubánek, Horčic, Kaplice / V. Brod: Šesták – Dostál, Fafl, Aibl, Rytíř, Ovádek, Pál, Vaniš, Blažek, Szojka, Lašák, střídali: Bartoň, Kubát, Lhotský.

Autor: Redakce