Dařilo se béčku českokrumlovského FBC, které uhrálo plný počet bodů a potvrdilo vedoucí příčku v tabulce. Velešínská rezerva byla úspěšná napůl, když padla v derby a potom přehrála béčko Cosa Nostry.

FBC Č. Krumlov B – FBC Velešín B 11:5 (3:2, 5:1, 3:2)

V okresním derby se již po půlminutě vedení ujal krumlovský favorit. Velešínští sice brzy otočili na 1:2, ale to bylo naposledy, kdy se pořadatel turnaje dostal do vedení. Ve druhé části nasázel lídr tabulky do velešínské sítě pět branek a definitivně zlomil odpor okresního rivala. Za poražené se do střelecké listiny dvakrát zapsali Písek a Vágner, pátou trefu přidal Rozkošný.

„Pěkné kombinace, přesné střely, pokrytí klíčových hráčů soupeře, ubráněná oslabení, proměněná přesilovka a rychlé tempo hry, to byly faktory, které nás dovedly k dalšímu cennému vítězství,“ viděl derby přímo z hrací plochy v dresu vítězů David Řeháček.

Sestavy – FBC Č. Krumlov B: Lepka, Hynek – Řeháček, Jany, Krol, Šimo, Bednář, Sulzer, Kotěšovský, Trněný, Lučan, Pompe, Velešín B: Mazák – Adamec, M. Rytych, J. Rytych, P. Kohoutek, J. Kohoutek, Klein, Písek, Vágner, Rozkošný, Maistryszin.

FBC Č. Krumlov B – FBK SVOP 69 J. Hradec 14:6 (3:0, 4:3, 7:3)

V druhém zápase se krumlovský lídr utkal s posledním týmem tabulky, který však body nedal lacino. První třetinu sice domácí vyhráli 3:0, ale samotný průběh hry tomu úplně neodpovídal. Soupeř rychle napadal ve třech i více hráčích, což se mu nakonec stalo osudným. Ve druhé a třetí části sice nadále nebyl výkon favorita ideální, přesto skóre narůstalo v jeho prospěch až do obvyklé dvouciferné podoby.

„O přestávce před poslední třetinou jsme se uklidnili a začali konečně hrát náš styl. Míček na hokejkách jsme měli převážně my a v posledních šesti minutách jsme kanonádou málem připravili zapisovatele o ruku. Hradečtí ale také využili mezer v naší dosti otevřené obraně a z brejků třikrát korigovali. Vše si ještě vyříkáme na tréninku. I tyto tři body jsme vydřeli, o to víc nás můžou těšit,“ řekl David Řeháček a dodal: „Celkově je naše hra již mnohem atraktivnější, v zápasech se točí stálá sestava, daří se nacvičené standardní situace, přesnost střelby a nahrávek je větší. Pomalu začínáme fungovat jako sehraný tým, ale samozřejmě to chce ještě čas.“

FBC Velešín B – Cosa Nostra B 7:1 (2:0, 1:1, 4:0), branky Velešína: Písek 2, Vágner 2, M. Rytych, J. Kohoutek, Čížek.

Budějovický soupeř přijel na kaplický turnaj ve slepené sestavě, přesto v partii sousedů v průběžné tabulce stačil gólově držet krok až do poslední třetiny, kdy už domácí Velešín zúročil herní převahu a čtyřmi góly vytáhl výsledek do konečné podoby.

Kanadské bodování Jihočeského přeboru mužů: 1. Skok (SKP ČB) 53 (27+26), … 5. Pompe (Č. Krumlov B) 34 (20+14), 9. Sulzer (Č. Krumlov B) 27 (14+13).

David Řeháček, Petr Vágner