Dnes se podíváme na to, jak se dařilo celkům z regionu.

Krajská soutěž

Dvaadvacetikolová krajská soutěž přinesla v sezoně 14/15 pro kvartet z našeho okresu poměrně úspěšné tažení.

Velešín: Tento tým po loňském sloučení s týmem z Přídolí byl již před sezonou tipován na jednoho z favoritů celé soutěže – a předpokladům také Velešínští dostáli. Soutěž zakončili na krásném třetím místě, jako nejlepší tým našeho okresu. Téměř celou sezonu odehráli ve složení Roman Vraspír, Martin Fesl, Dušan Blaženec a Josef Kamera mladší. Nejúspěšnějším hráčem družstva byl Roman Vraspír, který i v celkovém bodování KS obsadil 4. místo s 59 výhrami a 12 prohrami. Podle informací, kdy v případě nezájmu prvních dvou týmů o postup do krajského přeboru, by si Velešín tuto soutěž velmi rád vyzkoušel. Jak to však celé dopadne, to se teprve uvidí…

Křemže: Na čtvrtém místě skončilo družstvo z Podkletí. Pro křemežské hráče to však bylo trochu zklamání, vždyť ještě dvě kola před koncem měli na třetím místě náskok. Bohužel, po zaváhání v předposledním kole na stolech ve Zlivi se propadli na čtvrté místo, čímž své předsezonní předsevzetí na umístění v první trojce o bod nesplnili. Celou sezonu Křemežští odehráli ve stabilním složení Jan Hůlka (nejlepší hráč týmu s bilancí 52 výher a 12 proher, celkově v KS 7. místo), Jaroslav Opelka, Jiří Reitinger a Zbyněk Kudláček. Velmi kvalitním pendlem byl Zdeněk Vondrák.

Kaplice: Pomyslný okresní bronz mají Kapličtí, kteří sezonu ukončili na šestém místě. Po dvou předchozích ročnících, kdy byli vždy v první trojce, to je propad. Nutno však říci, že po celý ročník se Kapličtí drželi na špici, ale po zranění tahouna Luboše Slámy nenašli adekvátní náhradu, což se u tak kvalitního borce hledá opravdu těžko, a poslední třetinu zápasů museli odehrát s náhradníkem. To se projevilo i na výsledcích. Spartak hrál v sestavě Zdeněk Kmoch, Luboš Sláma, Tomáš Weber a Josef Mašek, kvalitním pendlem se ukázala být Mirka Kratochvílová. Nejlepším z Kaplických a zároveň vítězem krajského bodování byl Zdeněk Kmoch se 66 výhrami a pouhými šesti prohrami.

Malonty: Nováček od hranic po roční zkušené krajskou soutěž opouští. Za celý ročník Malontští dokázali zvítězit jen v jediném utkání a čtyřikrát remizovali. I přes tuto horší bilanci ovšem získali mnoho zkušeností, které se jim v OP budou hodit. Sestava Hraničáře: Pavel Beneš starší (nejlepší hráč týmu s bilancí 32 výher a 39 proher, celkově 27. místo), Miroslav Janošťák, Jan Mráz a Pavel Beran. Na střídavý start nastupoval Pavel Beneš mladší, nejmladší účastník KS a velký talent pro okresní stolní tenis.

Jako důkaz, že se v našem okrese hraje kvalitní stolní tenis, přidejme zajímavost. V první desítce krajského bodování jsou hned čtyři hráči z Krumlovska. A nebýt Slámova zranění, byla by to pětice!

Okresní přebor

I mezi okresní elitou je v sezoně 14/15 již dohráno. Vítězem, a to s velkým náskokem, se stal tým Dolního Třebonína, který prohrál jen dva z dvaceti zápasů. Pro náš okres to bude v příštím ročníku KS náhrada za sestupující Malonty. A popřejme Třebonínským, ať svou v kraji historicky první sezonu dohrají ke své spokojenosti, což patrně pro ně bude záchrana v KS.

Druhý v přeboru skončil tým Loučovice/Brod, což je celek velmi mladý a s obrovskou perspektivou, který by už příští sezonu měl v okrese kralovat a přebor vyhrát.

Třetí Loučovice zaznamenaly trochu ústup ze slávy, vždyť tento tým několik předchozích let téměř vždy v okrese zvítězil. Věřme, že šlo jen o dočasnou ztrátu formy.

Béčko Kaplice je velice zkušený tým vedený Karlem Máchou. Letos dokázalo přehrát i celky z předních míst, ale také dokázalo prohrát s týmy z opačného pólu tabulky. Kapličtí jsou však klubem, který vychovává budoucí tabletenisovou generaci. A to se jim daří velice dobře, což se ukazuje na mnoha turnajích žáků.

Přídolí po sloučení s Velešínem mělo jistě větší ambice než na páté místo, ale jak sami hráči řekli, byl to takový seznamovací ročník.

Holubov se po celý ročník pohyboval na konci tabulky. Naštěstí při play out našli Holubovští ztracené sebevědomí a celkem bez problémů se zachránili. To při jejich snaze se zlepšovat a příkladné chuti trénovat je odměna a důkaz toho, že jsou na správné cestě.

Českokrumlovský SC, to je trochu překvapení i zklamání zároveň. Tento tým má zcela určitě na víc než na předposlední místo, kdy se navíc až do posledního zápasu třásl o udržení v přeboru. Vždyť jak Karel Příchovský, Karel Fleischman nebo Roman Musil, to jsou hráči touto soutěží značně protřelí. Zřejmě se však projevuje problém s hrací místností, v níž mají pouze jediný hrací den, kdy musejí odehrát zápasy a na trénink už nezbývá čas. Jestli budou s touto situací chtít něco udělat, tak musí začít trénovat.

Zubčice pro příští sezonu přebor opouštějí. Rozhodl o tom až poslední zápas s právě zmiňovaným Krumlovem. Snad se Zubčičtí z této pro ně nepříjemné situace poučí a zabojují hned v příštím ročníku o návrat zpět. Stejně tak jako u Krumlovských však i zde bude nutné začít s pravidelným tréninkem.

Jaroslav Opelka