Pohled na vystoupení tabletenisových družstev z našeho regionu v dalších odehraných kolech krajských a okresních soutěží.

Krajská soutěž

Ve dvanáctém kole krajské soutěže se zástupcům našeho okresu dařilo na padesát procent, když Kaplice a Velešín dokázaly zvítězit, Křemže a Malonty naopak svá utkání prohrály.

Kapličtí neměli problém s desátou Zliví, kterou snadno přehráli v poměru 10:2. Zde se třemi body a žádnou prohrou o toto přesvědčivé vítězství zasloužil kaplický matador Zdeněk Kmoch, jenž opět, stejně jako v minulých ročnících, ukazuje, že nic ze svého umění nezapomněl.

Velešín, jak se ukazuje po předsezonním posílení, se začíná probouzet a zdá se, že ještě zabojuje o přední místa v konečné tabulce.

Z našich týmů v průběžném pořadí nejvýše na třetím stupínku figurující Křemže nestačila venku na budějovický Pedagog. Nutno ovšem říci, že tento zápas neabsolvoval v poslední době skvěle hrající Jiří Reitinger.

Nováček z Malont je po přímé bitvě o černého Petra s Kněžskými Dvory naopak až na chvostu a pomalu se již patrně smiřuje s tím, že po roční zkušené v krajských vodách bude příští rok znovu hrát okresní přebor.

Z třináctého kola jsou u našich celků zatím známy jen dva výsledky, a to domácí remíza Křemže s budějovickým Startem a hladká domácí výhra Kaplice nad Kněžskými Dvory v poměru 10:2.

Výsledky družstev z našeho regionu v KS – 12. kolo: Kaplice – Zliv 10:2 (za domácí: Kmoch 3, Sláma 2, Weber 2, Mašek 1, debl 2), Malonty – Kněžské Dvory 7:10 (za domácí: Janošťák 2, Beneš 2, Pešel 1, Mráz 1, debl 1), Pedagog Č. Budějovice B – Křemže 10:6 (za hosty: Hůlka 3, Opelka 3), Velešín B – Start Č. Budějovice 10:4 (za domácí: Vraspír 3, Blaženec 2, Kamera ml. 2, Fesl 2, debl 1), 13. kolo: Křemže – Start Č. Budějovice 9:9 (za domácí: Opelka 3, Reitinger 3, Kudláček 2, debl 1), Kaplice – Kněžské Dvory 10:2 (za domácí: Kmoch 3, Sláma 2, Weber 2, Mašek 1, debl 2).

Okresní přebor

Lídr okresního přeboru z Dolního Třebonína opět zvítězil, tentokrát v Zubčicích, a na čele tabulky má již poměrně značný náskok.

Druhé místo si mezi okresní elitou stále drží „dětský" tým Loučovice / Brod, který bez jakýchkoliv potíží přehrál Holubov na jeho stolech v poměru 13:5. Holubov prohrál i ve třináctém kole na půdě Přídolí, a tak zůstává na posledním místě a se záchranou v okresním přeboru to bude mít opravdu těžké.

Výsledky odehraných zápasů OP – 12. kolo: Zubčice – Dolní Třebonín 3:15 (Šítal 2, Kubec 1 – Betka 4, J. Cipín 4, Soukup 3, Mráz 2, debl 2), Kaplice B – Loučovice 12:6 (Wolowiec 4, Špilauer 3, Beneš 3, Kratochvílová 1, debl 1 – Dibitanzl 3, Jaroš 1, Vach 1, debl 1), Holubov – Loučovice / Brod 5:13 (Pešl 2, Charvát 2, debl 1 – Harenčák 4, Mleziva 4, Bandíková 2, Goldman 2, debl 1), 13. kolo: Přídolí C – Holubov 14:4 (Ferenčík 4, Fesl 4, Peterka 3, Salon 1, debl 2 – Pešl 2, Streit 1, Charvát 1).

Okresní soutěž

Na nejnižším okresním patře se ve dvanáctém kole zrodilo jedno velké překvapení, a to domácí výhra béčka Dolního Třebonína nad druhým a do té doby téměř stoprocentním rezervním celkem Křemže v poměru 10:8.

Vítězstvím nad zálohou Holubova se tak stále neporažený Benešov odpoutal od svých pronásledovatelů a zcela suverénně vévodí průběžné tabulce okresní soutěže. Zde to tedy vypadá, že po roční epizodě v okresní soutěži se družstvo Benešova nad Černou znovu vrátí zpět mezi okresní elitu.

Výsledky 12. kola OS: Holubov B – Benešov 3:15 (Vítek 1, Sobol 1, Šváb st. 1 – Jakub Sviták 4, Kodym 4, Josef Sviták 4, Štefánik 1, debl 2), SC Č. Krumlov B – Kaplice C 6:12 (Lepeška 2, Štrob 1, Hladík 1, Škrabal 1, debl 1 – Jakeš 4, Skypala 3, Neckář 2, Hembera 2, debl 1), KST Č. Krumlov – Kaplice D 8:10 (Šlajferčík 2, Andrle 2, Kotek 2, Buben 1, debl 1 – Pavel Beneš 4, Urazil 4, Bílý 1, debl 1), Dolní Třebonín B – Křemže B 10:8 (Hajný 3, Rytíř 2, V. Cipín 2, Mráz 1, debl 2 – Vondrák 3, Laštovička 3, Fleischmannová 2), Velešín E – Velešín D 5:13 (Javořík 2, V. Javoříková 1, N. Javoříková 1, debl 1 – Peterka 4, Krauskopf 4, Vraspír 2, D. Javoříková 2, debl 1).

Jaroslav Opelka