Tři týdny po  konání mezinárodního turnaje na domácích kurtech a jen pár hodin po skončení školního roku se vydala výprava badmintonistů krumlovského oddílu SKB do rakouského městečka Pressbaum.

„Jedná se sice o destinaci malou rozsahem, avšak s o to větší badmintonovou historií. Pressbaum je jedním z nejtradičnějších míst, kde se v Rakousku badminton hraje, což dokládá například mistrovství Evropy dospělých, které se zde konalo v roce 1985," přibližuje trenér a předseda SKB Radek Votava.

Tentokrát však v rakouské badmintonové baště nebyl na programu evropský šampionát, nýbrž mezinárodní turnaj smíšených družstev kategorie staršího žactva do 15 let. Barvy našeho klubu hájili Martin Sládek, Nicola Siviglia, Marek Jakeš, Daniela Jakešová, Andrea Stropková a Tereza Markovcová. Vedoucími družstva pak byli Radek  Votava a Pavel Florián.

Los nebyl pro Krumlovské milosrdný, když hned v základní skupině narazili na loňské vítěze turnaje z rumunského Galati, pozdějšího letošního vítěze z rakouského Ohlsdorfu a také na přemožitele z domácího RSL Cupu – maďarský OSC Budapešť.

V prvním utkání Jihočeši prohráli s Ohlsdorfem 0:5.

„Rakušané ve všech zápasech prokázali převahu a je třeba přiznat, že jsme prohráli s lepším týmem. Jak jsme se později dozvěděli, tak toto družstvo bylo složené ze dvou klubů a v podstatě se jednalo o rakouskou reprezentaci," okomentoval vstup do turnaje kouč Votava.

Ve druhém utkání Krumlovští zabojovali a Galati porazili 3:2.

„Sourozenci Jakešovi, Nicola a Martin s Nicolou potvrdili v dílčích zápasech role favoritů a přinesli kýžený bodový zisk," viděl cennou výhru trenér.

V závěrečném utkání skupiny náš tým tentokrát těsně podlehl Budapešti 2:3.

„Vypadalo to, že skončíme ve skupině na třetím místě, jenomže rakouské družstvo v posledním utkání Rumuny velmi podcenilo a prohrálo 2:3. O konečném pořadí ve skupině tak rozhodovaly vyhrané zápasy a sety. Pouhý jeden set pak rozhodl o tom, že vítězem naší skupiny se stal Ohlsdorf před Budapeští. Bohužel, pouhý jeden míček za nevyužitý setbol v dívčí čtyřhře rozhodl o tom, že třetí bylo Galati a ne my," smutnil Radek Votava.

Ve skupině o 10. až 12. místo pak Krumlovští nejprve porazili reprezentaci Moldavska 3:2.

„Výhra mohla být i vyšší, ale soupeři z deblu chlapců se během přestávky mezi prvním a druhým setem naprosto nepochopitelně zlepšili a výhru jsme museli vybojovat až v závěrečném mixu," ví trenér.

Druhé utkání ve skupině o umístění proti slovenskému Klenovci náš tým prohrál 1:4, což rozhodlo o tom, že českokrumlovští žáci skončili na výsledném 11. místě.

„Výsledky na turnaji jen potvrdily, jak mimořádný výkon naše družstvo předvedlo na domácím mistrovství republiky, kde vybojovalo třetí místo i díky vítězstvím nad týmy, které v Pressbaumu dopadly o mnoho lépe než my. Nyní je tedy na nás trenérech a především hráčích samotných, aby se zamysleli nad skutečnou příčinou této situace a uvědomili si, jestli předvedené výkony a především herní nasazení tady v Rakousku byly stejné jako na šampionátu,  nebo jestli budou muset sáhnout hluboko do svého svědomí a následně na sobě více zapracovat," uzavřel ohlédnutí za posledním turnajem sezony první muž SKB Radek Votava.

Konečné pořadí Wienerwald Tournament 2013: 1. Ohlsdorf / Graz (Rakousko), 2. TJ Astra ZM Praha (ČR), 3. Hungary (Maďarsko), 4. OSC Budapest BC (Maďarsko), 5. CSM Timisoara (Rumunsko), 6. ASV Pressbaum Badminton & friends (Rakousko), 7. Super Stars Most (ČR), 8. Hungary B (Maďarsko), 9. CSS Galati (Rumunsko), 10. BKD Klenovec (Slovensko), 11. SKB ČESKÝ KRUMLOV (ČR), 12. Moldavian Badminton Federation (Moldávie).

Radek Votava, Karel Vosika