Krumlovský florbalový oddíl DDM FBC pořádal v domácí sportovní hale další kolo Jihočeské ligy kategorie starších žáků.

Na programu turnaje bylo pět zápasů, z nichž domácí krumlovský tým sehrál dvě utkání, a to s oběma družstvy českobudějovických Štírů. Oba soupeři domácího týmu figurují na opačných koncích tabulky.

Český Krumlov – Štíři České Budějovice B 10:6 (4:3, 0:1, 6:2)

Béčko budějovických Štírů je až na spodku pořadí, přesto proti domácímu favoritovi nastoupilo s velkou vervou a již ve 3. minutě zápasu vedlo 2:0. Krumlováci ale pak zabrali a ještě do konce první třetiny otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Ve druhé části si dílčí úspěch připsali hosté, ale závěr zápasu opět patřil domácím, kteří přidali další branky, vytáhli vítězství do dvouciferné podoby a zaslouženě si připsali do tabulky tři body. Nejlépe vyšel zápas Hoškovi, který si po nahrávkách od Hanáka a Sedláka vylepšil osobní statistiky o čtyři vstřelené góly.

Český Krumlov – Štíři České Budějovice 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)

Na závěr hracího dne přišel na řadu šlágr a přinesl nevídanou a nervy drásající bitvu mezi druhým a prvním týmem tabulky krajské ligy starších žáků. Byli to opět Štíři, kteří měli výborný začátek a již po třinácti sekundách hry vedli 1:0. Krumlovští se ale silného soupeře nezalekli a do konce třetiny stihli vyrovnat.

I v dalších fázích zápasu pak byl k vidění opravdový boj se vším všudy, na straně hostů podložený silou a zkušeností, u domácích technickým uměním a taktikou. I po druhé třetině ovšem platil nerozhodný stav. V poslední části tomu mělo být také tak, ale pouhých patnáct vteřin před koncem se povedlo hostujícím Štírům propasírovat míček do domácí sítě na 4:5. Domácí tým byl povzbuzován velmi početným publikem a sklidil nakonec za svůj vynikající výkon i přes prohru zasloužené a velké ovace.

Nejlepším hráčem zápasu byl jednoznačně krumlovský gólman Tomáš Kostka, který sklízel pochvaly po každém zákroku a držel domácí tým v naději na bodový zisk až do úplného konce.

Daniel Sedlák, Karel Vosika