Do metropole našich jižních sousedů vyrazila na Mezinárodní mistrovství Rakouska výprava hráči českokrumlovského SK Badminton v silném složení.

Trojlístek kmenových hráčů Lucie Černá, Jaromír Janáček a Pavel Florián doplnili dva brazilští hosté, a to jmenovitě Filipe Toledo a Rodolfo Salles. Rakouský šampionát byl velmi silně obsazený, a tak všichni, kromě Černé, museli ve dvouhrách podstoupit náročnou kvalifikaci. Jen pro zajímavost, ve Vídni startovali hráči a hráčky z šestatřiceti zemí, z toho osmi z Asie.

Sítem kvalifikace

V kvalifikaci singlu se nejvíce dařilo, i když nakonec nepostoupil do hlavní soutěže, Pavlu Floriánovi. Ten nejprve v hezkém zápase, ve kterém měl navrch, porazil Maďara Krausze ve dvou setech (21:18, 21:18). Pak ovšem Florián v semifinále kvalifikace narazil na těžkého protivníka Gustafa z Německa. Soupeř vychovaný asijským badmintonem i přes dobrý výkon českokrumlovského hráče byl nakonec lepší, a tak se Florián po dvou dramatických setech (13:21, 25:27) musel s dvouhrou rozloučit.

Druhého krumlovského hráče Jaromíra Janáčka čekal v kvalifikaci opět soupeř z Asie. Výbornému Thajci Janáček vzdoroval zejména v prvním setu, který byl hodně vyrovnaný a v samotném závěru náš hráč dokonce vedl (20:18). Dva setboly však pohříchu neproměnil a set ztratil poměrem 20:22. Druhý set byl již plně v režii soupeře a skončil 13:21.

Ani v krumlovských barvách hostující Brazilci Salles a Toledo své soupeře nepřehráli a skončili v prvním kole kvalifikace.

Nejvýše šly dívky

V hlavní soutěži nejprve startovala smíšená dvojice Janáček a Černá proti ruskému páru Zinchenko a Morozovová a po třísetovém vyrovnaném zápase prohráli (18:21, 21:19, 16:21), což znamenalo výsledné sedmnácté místo.

Černá poté nastoupila ve dvouhře proti dánské hráčce Rohdeové, kterou již znala z loňského ME juniorů. V prvním setu Černá jasně nestačila a prohrála hladce 14:21. Ve druhém již to byl boj, i když skončil v neprospěch Jihočešky poměrem 18:21.

Třetí zápas hlavní soutěže sehrál Pavel Florián se svým tradičním deblovým partnerem Ondřejem Kopřivou z Dobrušky ve čtyřhře. Proti složené dvojici Lahnsteiner a Chun Tan (Rakousko / Malajsie) se jim moc šancí dávat nemohlo – a také to tak dopadlo. Po setech 15:21 a 9:21 dál Češi nepostoupili.

Nedařilo se ani hostujícím Brazilcům Toledovi se Sallesem, na které čekala silná dvojice z Malajsie Teik Chai Gan a Soon Hock Ong, kterým podlehli hladce ve dvou sadách (9:21, 8:21).

Výsledkově to na rakouském turnaji nejdále dotáhla Lucie Černá ve čtyřhře, kterou hrála společně se Zuzanou Pavelkovou z Přerova. Po prvním volném kole nemusely hrát díky skreči soupeřek ani kolo druhé a postoupily tak přímo do čtvrtfinále. Zde je čekala reprezentační dvojice Číny Qiangian a Chunyu Xia. Po dvou poměrně jednoznačných setech (12:21, 8:21) se český pár dále neprobojoval a obsadil výsledné páté pořadí.

Umístění badmintonistů SKB Č. Krumlov na mezinárodním mistrovství Rakouska dospělých:

Dvouhra – muži: Florián (2. kolo kvalifikace), Janáček (1. kolo kvalifikace), Toledo, Salles (oba Brazílie – oba 1. kolo kvalifikace), ženy: 17. Černá.

Čtyřhra – muži: 17. Florián / Kopřiva (SKB ČK / Dobruška), Salles / Toledo (Brazílie), ženy: 5. Černá / Pavelková (SKB ČK / Přerov).

Smíšená čtyřhra: 17. Černá / Janáček.