Atletický podnik pro všechny kategorie od nejmenších předškolních dětí až po veterány si odškrtl již 21. ročník, který přinesl i několik novinek. Poprvé se na památku zakladatele Pavla Zimmermanna oficiálně konal jako „Pájův běh“ a premiérově byl vypsán netradiční závod pro rodiče s kočárky.

Na start se v areálu Němcalka pod křemežskou školou napříč všemi kategoriemi postavilo více než sto třicet atletů. Nejmenší benjamínci si přímo na oválu střihli kratší tratě, starší pak vyráželi do okolí a dospělí kroužili po dlouhém okruhu s jedním výrazným stoupáním, z čehož účastníci hlavního závodu si ho dali třikrát.

„Rekordní účast z roku 2016 jsme sice vinou nepříznivého deštivého počasí nepřekonali, ale lidí bylo zase poměrně dost. Do hlavního závodu, kde běžci šli jeden až tři dvoukilometrové okruhy, odstartovalo přes padesát závodníků, a to je velice dobré,“ pochvaloval si starosta pořádající TJ a ředitel závodu v jedné osobě Martin Janda.

Vítězem hlavního závodu na 6 kilometrů se stal Pavel Brlica z Brna, mezi ženami na stejné trati triumfovala českobudějovická Natálie Grabmüllerová.

ZRCADLO VÝSLEDKŮ

Výsledky 21. ročníku Večerního běhu Křemží (u dětských kategorií medailisté, u dospělých TOP5):

Předškolní děti I (2014 a mladší, trať 50 metrů) – dívky: 1. Zuzana Sixlová, 2. Bella Kudláčková, 3. Johana Troupová.

Předškolní děti II (2012 a 2013, 50 metrů) – chlapci: 1. Jindřich Louda, 2. Vojtěch Bušta, 3. Anton Steiger, dívky: 1. Tereza Jungvirtová, 2. Tereza Čierna, 3. Johana Vrbová.

Mladší žactvo I (2011 a 2012, 140 metrů) – chlapci: 1. Jakub Hájek, 2. Vojta Zimmermann, 3. Jakub Voráček, dívky: 1. Karolína Henrychová, 2. Zuzana Bartošová, 3. Jana Kuntová.

Mladší žactvo II (2010 a 2009, 250 metrů) – chlapci: 1. Pavel Kučera, 2. Filip Reitinger, 3. Šimon Bílek, dívky: 1. Zuzana Motejlová, 2. Simona Lomská, 3. Barbora Šipanová.

Mladší žactvo III (2008 a 2007, 600 metrů): 1. Tomáš Novotný, 2. Tomáš Hálek, 3. Miroslav Písek, dívky: 1. Markéta Šipanová, 2. Stela Reitingerová, 3. Eva Čerklová.

Starší žactvo (2005 a 2006, 1200 metrů) – chlapci: 1. David Bílek, 2. Petr Kučera, 3. Ondřej Bartoš, dívky: 1. Zuzana Čerklová, 2. Kateřina Fáčková.

Starší dorost a junioři (1800 a 2000 metrů): 1. Tereza Homolková, 1. Jakub Novák.

Rodinný běh s kočárky (1000 metrů): 1. L. Langová, 2. V. Boudová, 3. L. Kudláčková.

Hlavní závod na 6 kilometrů – muži: 1. Pavel Brlica (Brno) 21:09, 2. Václav Bauer (Kleť) 23:34, 3. Marcel Prais (Křemže) 24:51, 4. Jan Novák (Chlumský chrti) 25:24, 5. Tomáš Fiala (Orientační běh) 25:44, ženy: 1. Natálie Grabmüllerová (BH ČB) 27:49, 2. Dominika Fenclová (Včelná) 30:38, 3. Veronika Vacková 35:02, 4. Petra Zemanová 38:11, 5. Ivana Dulovcová 42:07.

Masový běh na 4 kilometry – muži: 1. Jan Macoun (Sokol ČB) 14:00, 2. Ben Štrob (Křemže) 16:56, 3. Miroslav Kadlec (K. Újezd) 17:07, 4. Jan Jungbauer (Křemže) 17:19, 5. Jiří Štrob 18:59, ženy: 1. Lucie Znachorová 20:48 (Badminton), 2. Zuzana Matoušková (Badminton) 21:30, 3. Hana Šoberová (Sokol Křemže) 21:48, 4. Eva Jírovcová (Kleťáci) 22:28, 5. Denisa Postlová (Sokol Křemže) 23:51.

Veteráni (4 kilometry) – muži: 1. Pavel Suchý (Čt. Dvory) 15:59, 2. Miloš Liška 16:10, 3. Pavel Skalka (CBC team) 16:45, 4. Miloš Maršík (TC Dvořák ČB) 18:30, 5. Pavel Mikeš (Lesy ČK) 22:09, ženy: 1. Šárka Grabmüllerová (BH ČB) 18:24, 2. Helena Šebestová 25:05, 3. Renata Reitingerová 27:25.