Tabletenisová sezona 2015/16 je prakticky za námi, a tak se nyní podíváme jak se v jednotlivých soutěžích od oblastní až po okresní úroveň dařilo celkům z krumlovského regionu.

Jihočeská divize: Začneme v nejvyšší oblastní soutěži – divizi, kde náš okres v právě skončeném ročníku zastupoval tým z Přídolí. A je třeba vypíchnout, že tento tradiční účastník má za sebou jednu z nejvydařenějších sezon. Po dvanácti výhrách, čtyřech remízách a šesti prohrách obsadili Přídolští velice pěkné třetí místo, což je za dobu jejich účinkování v divizi nejlepší umístění.

Při absenci některého hráče základní sestavy dostával v týmu šanci nadějný mladičký Jakub Harenčák z Loučovic, jehož výsledky byly velice potěšující. Je vidět, že okresnímu tabletenisu v Loučovicích roste velice kvalitní hráč.

Krajský přebor: V této oblastní soutěži zastupuje náš okres tým z Velešína. Jako nováček začínal s velikým respektem, ale postupně si respekt svými výsledky vybojoval u svých soupeřů. Osmnáct zápasů, z toho sedmnáct výher a jediná remíza znamenaly naprosto jednoznačné vítězství v krajském přeboru!

Nyní Velešínské čeká postup do nejvyšší oblastní soutěže – divize, a tak jim držme palce, ať v následujícím ročníku hrají stejně dobře.

Krajská soutěž: I na nejnižším oblastním stupni byl zástupce okresu, který jasně dominoval, a to áčko Kaplice. Sedmnáct výher a pouhá jedna prohra tento celek zcela jednoznačně usadily do čela tabulky, kam Kapličtí za celou sezonu od začátku až do konce nikoho jiného nepustili.

Druhé místo vybojoval v krajské soutěži Holubov (dříve Křemže), což je pro tento tým z Podkletí velice pěkné umístění a velký příslib do příštího ročníku.

Na pátém místě při neúplné tabulce (pozn. – chybí jedno nesehrané utkání) figuruje nováček krajské soutěže, tým Loučovice/Brod. Tento mladý celek pod vedením zkušeného trenéra Pavla Mlezivy dokazoval hlavně ve druhé polovině soutěže velký výkonnostní nárůst a z chvostu tabulky se vyšvihl až do klidného středu, a to je zřejmě největší překvapení soutěže.

Naopak, s krajskou soutěží se po roce loučí Dolní Třebonín. Ač novic bojoval velice statečně, na záchranu to bohužel nestačilo a Třebonínští se po roční epizodě vrací zpět do okresního přeboru.

Okresní přebor: Mezi okresní elitou rovněž najdeme družstvo, které v sezoně dominovalo. Bylo jím béčko Kaplice, které za celý ročník neokusilo jak chutná jakákoliv ztráta bodu. Osmnáct zápasů a osmnáct výher, to je úchvatná bilance a zcela zasloužený postup o patro výš, tedy do krajské soutěže.

Druhé Loučovice prohrály pouze s přeborníkem z Kaplice a za sebou nechaly ostatní soupeře s velkým odstupem. Třetí skončila rezerva Holubova, což je pro nováčka rozhodně velký úspěch, na který se bude jen těžko navazovat. Ale jak řekli sami Holubovští, příští rok by chtěli výsledek ještě trochu vylepšit.

S okresním přeborem se loučí tým Malont, pro který to znamená druhý sestup v posledních dvou letech. Na Malontských se bohužel velice podepsal odchod dvou nejlepších hráčů do Kaplice. Přejme jim proto ať zkoncentrují síly na příští ročník, aby opět bojovali o čelo tabulky, jak byli v posledních letech zvyklí.

Okresní soutěž: Na nejnižším stupínku v soutěži se ještě bude hrát poslední kolo, kdy se rozhodne který tým nakonec postoupí o patro výše do okresního přeboru.

Jaroslav Opelka