V sobotu ho chtěli oficiálně otevřít. Na oficiality ale nakonec nedošlo, neboť starosta města ohenocněl, a tak hřiště otevřelo klasicky – hokejbalovým zápasem.

Hokejbalové hřiště je sice ve Velešíně už asi deset let, ale členové klubu se pustili do jeho renovace a společné dílo se podařilo k jejich plné spokojenosti.

„Hokejbalový klub Termiti vznikl ve Velešíně v roce 1989," říká předseda klubu Václav Taraba. „Do roku 2000 jsme hráli na projatém hřišti v Českých Budějovicích. Pak jsme přesvědčili radnici, aby město postavilo hřiště."

Hřiště s dřevěnými mantinely se rozkládalo vedle fotbalového hřiště až do letoška. „Byly to původní dřevotřískové mantinely na dřevěných hranolech," upřesnil Václav Taraba. „Životnost takové konstrukce je podle různých posudků šest sedm let. My ji tu měli čtrnáct let. Po těch deseti letech ale už byla opravdu zdraví nebezpečná a také neestetická."

Klub tedy sháněl peníze na opravu. Žádost o krajskou dotaci nevyšla, klub ale uspěl u Místní akční skupiny Pomalší, která poskytla dotaci ve výši 180 000 korun, zbytek nákladů na materiál, a to zhruba 80 000 korun, doplatilo město. Postavit hřiště ale museli členové klubu vlastníma rukama.

Díky tomu je nyní hřiště vybaveno plastovými mantinely, které se využívají i pro hokej. „To znamenalo i konstrukční úpravy, ale výsledek je krásný," pochvaluje si Václav Taraba.

Velešínští Termiti domácí hřiště prověřili už předminulý víkend, kdy na něm sehráli dva zápasy. Oba vyhráli.