Okresní zástupce v barvách FBC Velešín se u Vltavy střetl s rezervou budějovického FBC United a Sokolem Lišov, vybojoval plný počet bodů a v průběžném pořadí se posunul na pozice v klidném středu.

1. zápas: FBC Velešín – FBC United ČB B 9:5 (3:1, 2:1, 4:3). Velešínští se rychle dostali do vedení a kompaktní hrou navyšovali skóre. Trefou na 5:1 dovršil Čížek svůj hattrick. Pak se však okresní zástupce  nechal ukolébat a soupeř dokázal snížit na rozdíl jediné branky. Velmi nepříjemné byly zejména dva slepené góly během třiceti vteřin na začátku třetího dějství. Budějovičtí zle dotírali na velešínskou branku, ale fantasticky chytající Neubauer s pomocí brankové konstrukce už pustil za svá záda do konce utkání  jen jediný balonek. Velešín  vedení udržel, po odvolání budějovického gólmana trefil prázdnou branku Písek, jenž byl druhým autorem hattricku –  a bylo rozhodnuto.

2. zápas: FBC Velešín – TJ Sokol Lišov 10:6 (2:5, 5:0, 3:1). Během prvních pěti minut se týmy přetahovaly o vedení, avšak následně dokázal Lišov z rychlých brejků během 58 vteřin (!) vstřelit tři branky. Hráči okresního zástupce si  špatně přebírali běhavé útočníky soupeře a nedokázali hru uklidnit. V druhém dějství se ale obrázek zcela změnil. Tempo hry udával Velešín a výsledkem bylo pět gólů za zády lišovského gólmana. V poslední třetině Velešínští vedení již nepustili.

„Prokázali jsme psychickou odolnost a dokázali kvalitní kombinační hrou překonat úporně bránícího soupeře. Byla to jedna z našich nejlépe odehraných třetin," zhodnotil vítězný duel velešínský kapitán Václav Písek a ještě dodal: „V obou zápasech se nám povedlo dodržovat dohodnuté strategie a navíc brankář Neubauer předvedl výborný výkon. Už v sobotu nás čeká další turnaj v Jindřichově Hradci, a ten nás prověří ještě více."

Sestava Velešína: Neubauer – Adamec, Vraspír, Vágner, J. Hrmo, Písek, Čížek, Mačejný, Kohoutek, Rozkošný.

Petr Vágner