Velešínští začínali od nuly, ale v posledních letech se prezentovali tak obrovským nadšením, že každou sezonu končili vždy na ještě lepším stupínku. Přes okresní soutěž, okresní přebor, krajskou soutěž a krajský přebor se probojovali až do divize.

V nejvyšší oblastní soutěži byli nejprve pátí, další rok již slavili bronz. A v sezoně 2018/19 měli opět za cíl postoupit o patro výš, proto se před startem ročníku sloučili s prvním družstvem Přídolí, jehož skvělé zkušené hráče všichni od zelených stolů v regionu dobře znají.

Strategie se ukázala jako správná, neboť po první půli (od září do prosince) byl Velešín s jedinou prohrou v divizní dvanáctičlenné tabulce na prvním místě.

V druhé polovině divizní soutěže sice byl spojený tým Velešína a Přídolí oslaben, když si jeden z klíčových hráčů družstva Roman Vraspír vážně zranil koleno, přesto okresní zástupce dál tvrdě makal a nakonec vybojoval druhé místo!

V divizním hráčském žebříčku je Kamera mladší na 11. místě a Feslovi patří 13. místo, ve čtyřhrách byli oba jmenovaní třetím nejlepším deblem s devadesátiprocentní úspěšností.

Věrni tradici se tedy Velešínští opět zlepšili a byť postup do ligy nevyšel, tak fanoušci mají radost. Hráči děkují všem, kteří oceňují nejen skvělé výsledky dospělých, ale i dlouhodobou práci s mládeží v oddíle.

D. Javoříková