Závody se rozběhly na plné obrátky, státní reprezentace se připravuje na Mistrovství Evropy a nováčci se již pevně zabydleli v oddíle, respektive v místech, kde Taekwon-do škola Velešín působí. Tím jsou kromě Velešína další destinace, a to Kaplice, Kamenný Újezd, Český Krumlov, Besednice, Chvalšiny či Bad Leonfelden. Tam všude, v těchto obcích a městech, velešínské taekwon-do zanechalo již neodmyslitelnou stopu a minimálně jednou za týden závodníci všech generací navštěvují tělocvičny.

„V únoru jsme zorganizovali u nás ve Velešíně dětské závody v povinných sestavách a boji s pěnovými meči, kterých se zúčastnily čtyři oddíly. Začátkem března jsme pak přivezli cenné kovy z mezinárodních závodů Czech Open, kde osmadevadesát studentů naší školy složilo zkoušky na vyšší technický stupeň,“ kvituje úvod sezony trenér velešínské Taekwon-do školy Milan Prokeš.

Letos se ovšem velešínskému oddílu podařil další husarský kousek. Do reprezentačního družstva České republiky se probojovalo hned pět velešínských závodníků napříč všemi kategoriemi.

„Pokud všichni ve zdraví přežijí přípravu, tak se tento týden (pozn. – 1. až 7. dubna) zúčastní mistrovství Evropy v italském Rimini,“ těší kouče, jenž vzápětí upřesňuje: „V juniorech to je František Halabrín, který má největší naděje ve speciálních technikách. Za seniory nastoupí Dominik Sluka v povinných sestavách a sportovním boji. Veteránskou kategorii budou zastupovat Hana Císařová, František Jeřábek a Zdeněk Rubeš v povinných sestavách, sportovním boji a silovém přerážení. Další členové oddílu samozřejmě pojedou naše závodníky podpořit přímo do dějiště turnaje.“

V květnu pak mají Velešínští v programu tradiční velké jarní soustředění, na kterém navíc letos přivítají i vzácnou návštěvu.

„Již podruhé k nám zavítá jeden z první generace tvůrců taekwonda, letos pětaosmdesátiletý veterán korejské války, velmistr Kim Bok Man. Tato legenda nyní žije ve Spojených státech, ale stále vyučuje taekwondo. Jeho vitalita je úžasná. Připravujeme s ním i besedu o korejské válce ve spolupráci s velešínským informačním centrem. Doufám, že již prožité akce i ty události, které nás ještě čekají, přinesou spoustu nových zážitků, upevní zdraví a kamarádství , které je pro život tak důležité!“ vzkazuje závěrem velešínský kouč Milan Prokeš.