O největší úspěch se postarali závodníci ve veteránské kategorii, kteří jsou zároveň i reprezentanty České republiky a letos se už ověnčili tituly mistrů Evropy a světa. Ti na MČR sbírali jeden úspěch za druhým. Titul nejúspěšnější veteránky silver si odvezla Hana Císařová ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile. Aby měla sbírku kompletní, doplnila ji ještě bronzem z matsogi týmů seniorek.

Jen velmi těsně unikl titul nejúspěšnějšího veterána silver Františku Jeřábkovi. Ten získal dvě zlaté medaile z individuálních disciplín a k tomu přidal zlato a dva bronzy t týmových soutěží. Titul nejúspěšnějšího veterána silver si domů odvezl Zdeněk Rubeš, který na MČR startoval pod barvami svého mateřského oddílu Tong-il České Budějovice.

„Protože je i jedním z hlavních trenérů velešínského taekwonda, tak nás jeho úspěch samozřejmě těší také,“ podotkl předseda Taekwon-do školy Velešín ITF Milan Prokeš.

O další velký úspěch se postarali Jaroslav Bartizal, Sluka Dominik, František Jeřábek a Robert Ondráček. Jejich tým v disciplíně Sebeobrana 3+1 zvítězil v této disciplíně již potřetí. Svou neohroženou pozici potvrdili i přes původní nepříznivý verdikt rozhodčích, kdy došlo k chybnému zastavení časomíry a tím i celkové diskvalifikaci týmu.

„Spravedlnost však byla na naší straně a po podání protestu byl našemu týmu dán ještě jednou prostor pro předvedení jejich umu. A stejně jako poprvé i podruhé předvedli všichni profesionální výkon, který jim zajistil suverénní zlatou medaili,“ vysvětlil.

Velešínským seniorům a seniorkám se dařilo především v týmových soutěžích. V individuálních kategoriích byla tentokráte opravdu silná konkurence a bohužel chybělo i trochu závodnického štěstí. Dominik Sluka, Robert Ondráček i Jaroslav Bartizal předvedli solidní výkony, které však bohužel tentokráte nestačily na příčky nejvyšší. Kromě již ostřílených závodníků vyrazilo velešínské barvy reprezentovat i seniorské duo Jana Mikešová a Radek Adamčík a ani jeden se ve velké konkurenci neztratili. Oba byli součástí týmů, které si domů přivezli cenné kovy.

Velkou radost svým trenérům udělala starší žákyně Klára Hůdová. V technických sestavách postupovala v silné konkurenci jedné z nejobsazenějších kategorií (45 závodníků) Medaile jí unikla jen těsně, když obsadila krásné páté místo. Vše si ale vynahradila v disciplíně matsogi, kde vybojovala mistrovský titul. Ani další žáci se na MČR neztratili. Bonifác Bartizal si v disciplíně matsogi vybojoval krásný bronz, stejně tak David Václavík. Matěj Císař měl ve své kategorii závodnickou smůlu, když hned v prvním kole narazil na vítěze.

„Všichni naši mladí však stojí na začátku své závodnické kariéry a tak věříme, že o nich ještě uslyšíme,“ uvedl Milan Prokeš.

Z výsledky MČR

1. místo:

Sebeobrana – tým 3+1

Klára Hůdová – Matsogi starší žákyně - 50 kg

František Jeřábek – Tul veteráni silver IV. dan; Wirok veteran silver

Hana Císařová Hana – Tul veteránky silver IV. dan; Matsogi veteránky silver + 75 kg

2. místo:

Hana Císařová – Wirok veteránky silver

3. místo:

Tul tým senioři

Wirok tým senioři

Matsogi tým seniorky

David Václavík – Matsogi starší žáci - 35 kg

Jana Mikešová – Matsogi seniorky - 72 kg

František Jeřábek – Matsogi veteran silver - 90 kg

Bonifác Bartizal – Matsogi mladší žáci -30 kg

Velešín obsadil 8. místo v celkovém pořadí škol