Mezinárodní závod v dálkovém plavání, který je součástí kola Českého poháru v dálkovém plavání pořádají vodní záchranáři v sobotu a neděli v Dolní Vltavici. Sjedou se tam účastníci světového a evropského poháru, přemožitelé kanálu La Manche a další špičkoví plavci z ČR, a také veřejnost, která má tak možnost prověřit své plavecké dovednosti.

Závodů se zúčastní i současní vedoucí českého poháru v dálkovém plavání 2017 Matěj Kozubek a Lenka Štěrbová. Vodní záchranáři z Čech a Rakouska ve spolupráci se společností Pro-Sport ČK připravili na sobotu a neděli již tradiční akci určenou pro registrované i neregistrované sportovce od dětských až po seniorské kategorie na vzdálenost od 500 m do 10 km. Předpokládaná účast je až 300 plavců v obou dnech.

V sobotním odpoledním doprovodném programu je možné si aktivně vyzkoušet jízdu na seakajaku, raftu, dovednosti poskytnutí první pomoci a mnoho dalšího. Diváci se také mohou těšit na ukázku výcviku mladých vodních záchranářů a mladých karatistů Karate Panthers Česky Krumlov. Součástí bude také předání certifikátů mladým vodním záchranářům, kteří po deset dní pilně cvičili na Kyselově v rámci Soustředění mládeže vodní záchranné služby. Sobotní večer pak obohatí hudební produkce.

Registrace závodníků na sobotní závod je od 12.00 do 13.00 hod, se startem mládežnických kategorií v 14.00 hod a registrace závodníků na nedělní závod je do 9.00 hod se startem v 9.20 hod.

Závod se plave o pohár starostky Černá v Pošumaví, pohár Lipenského vodního záchranáře a pohár prezidenta Vodní záchranné služby H. Rakouska. K uskutečnění přispěla finanční podpora programů Jihočeského kraje pro podporu sportu, obce Černá v Pošumaví a dalších partnerů.

Sportovním slavnostem patří celý víkend ve Frymburku. Jejich hlavním jmenovatelem je oslava 70. narozenin fotbalového oddílu frymburského FC Šumava. Program je bohatý a je v něm i čas na sportovní veselici. Například v sobotu už v 8 hodin bude v areálu FC Šumava u křižovatky zahájen nohejbalový turnaj, v němž až do 16 hodin bude měřit síly desítka tříčlenných družstev. Od 8.30 hodin se utkají tři celky matadorů ve fotbalovém turnaji starých pánů, hráčů nad 35 let. Hlavním bodem sobotního klání pak bude již tradiční Memoriál Otakara Mertla a Josefa Nováka. Utkání pokračují a zpestřením bude divácká soutěž ve střílení penalt o šampaňské kolem 16. hodiny.

Program:
Sobota:
nohejbalový turnaj: 8.00 -16.00 zajišťuje nohejbalový oddíl, 10 tříčlenných družstev
fotbalový turnaj starých pánů: 3 družstva 8. 30-12.30 zajišťuje fotbalový oddíl za účasti týmů: Frymburk, Dynamo Č.B. roč 1965, Horní Planá
fotbalový turnaj mužů: 4 družstva 13.00 –19.00 zajišťuje fotbalový oddíl za účasti týmů: Frymburk, Vorderweissenbach, Č. Krumlov B. Zlatá Koruna, vyhlášení individuálních cen!
16.00 zajišťuje fotbalový oddíl - divácká soutěž v penaltách o šampáňo!
oslavy slavností 19.00 –03.00 hostinec na hřišti – velký stan, sportovní veselice, k tanci hraje Miloš Solfronk

Neděle:
fotbalový turnaj přípravek: 5 družstev 9.00 – 13.00 zajišťuje fotbalový oddíl za účasti týmů: Frymburk, Loučovice, Vyšší Brod, Větřní
zápas starých pánů - legend 13.30 – 14.30 zajišťuje fotbalový oddíl, zápas legend nad 60 let
zápas mistrů na počest Václava Mertla 14.30 – 16.00 zajišťuje fotbalový oddíl - frymburští fanoušci a kritici - veteráni nad 50 let