Na finálové kolo veteránské soutěže badmintonových družstev vyrazilo družstvo SKB Český Krumlov pod názvem Krumloš tentokrát do Plzně, a to ve složení Jan Čerkl, David Parkos, Ivo Černý, Dáša Václavíková a Zuzana Pecková, která doplnila tým z Dobré Vody.

Jihočeši před posledním turnajem hájili průběžné třetí místo před družstvy Dobřichovic a plzeňskými Rebely. Při neúčasti středočeského týmu se po zápasech s Královým Dvorem (2:2), plzeňskými Jupíky (1:3) a rakovnickým Gogem rozhodovalo o bronzové medaili až v závěrečném utkání s Rebely, v němž Krumloši stačila i remíza.

„Po úvodních mixech a čtyřhře děvčat byl ovšem stav 1:2 a rozhodnout o celkovém pořadí musela až závěrečná mužská čtyřhra. Po prvním prohraném setu nezbývalo než oba zbývající vyhrát. Ve druhém se podařilo Honzovi s Davidem výhru vydřít a o všem měl rozhodnout až set třetí. A byla to bitva jaksepatří! Kluci prohrávali 20:19, vedli 21:20 a 22:21 a nakonec padli 22:24,“ informoval předseda krumlovského SKB Radek Votava.

Jedna výměna tedy rozhodla o tom, že českokrumlovští badmintonisté obsadili ve 14. ročníku veteránského GP čtvrté místo. Další ročník bude zahájený v únoru opět v Plzni.

Konečné pořadí:

1. Králův Dvůr

2. Jupíci Plzeň

3. Rebelové Plzeň

4. Krumloš

5. Dobřichovice I.

6. Gogo Rakovník

7. Dobřichovice II.

8. Chropyně