Na trati tohoto závodu se tradičně objevují kvalitní zahraniční závodníci i česká reprezentace napříč všemi bikerskými kategoriemi. Přesto si závodníci z ROUVY odvezli velmi dobré výsledky.

V drsném, spíše lyžařském počasí, v minus dvou stupních a sněžení, už v půl desáté ráno vyrazili do pětikolového závodu junioři. „Petr Kopecký a Matyáš Vondráček se v silné konkurenci nezalekli záludností na trati ani nástrah počasí a vybojovali své první mezinárodní body umístěním v TOP ten, když brali osmé a deváté místo. Ondřej Matějka závod kvůli technickým problémům nedokončil,“ shrnul výsledky juniorů Vojtěch Huřík, trenér ROUVY Specialized a Sportovního gymnázia Vimperk a pokračoval ke kategorii juniorek: „Velmi dobře zvládla svůj první závod Nela Viktorová, která vybojovala v mrazivém počasí na trati mezi rakouskými vinicemi 6. místo a také získala první porci bodů do žebříčku UCI v kategorii Juniorky.“Jakub Hanák.Jakub Hanák.Zdroj: Miloš Lubas, mtbs.cz

Vimperští měli své zastoupení i v elitní kategorii žen. „V silné konkurenci přijela do cíle na pěkném desátém místě absolventka sportovního gymnázia Zuzana Šafářová,“ přidal další kvalitní výsledek Vojtěch Huřík.

Svou premiéru si v kategorii Elite mužů úspěšně splnil také Jakub Hanák. „V těžkém rozbláceném terénu nakonec dorazil do cíle závodu na 45. místě,“ doplnil výsledek trenér.

Nela Viktorová.Nela Viktorová.Zdroj: Miloš Lubas, mtbs.cz

„Závody v Langenlois sice na každém kroku provázela celý den přísná hygienická opatření, ale sportovní akce proběhla v pohodě a v příjemné sportovní a přátelské atmosféře,“ doplnil k zajímavým závodům Vojtěch Huřík.