Toto klání pořádal oddíl TJ Sokol Křemže a tentokrát jej jako v uplynulých letech nespojil s vánočním turnajem registrovaných tabletenistů, ale uspořádal pro amatérské hráče turnaj samostatný poprvé v herně stolního tenisu v Krásetíně. Síly do Podkletí přijelo změřit čtrnáct hráčů, z toho tři ženy. Pořadatelé přihlášené rozdělili do dvou skupin po sedmi, takže každý účastník měl jistotu šesti zápasů ve skupině a minimálně jednoho klání v následných vyřazovacích soubojích.

Už v základních skupinách bylo jasné, že mnozí z těchto sportovců by dokázali potrápit leckterého profesionálního hráče z obou okresních soutěží. V každé skupině se pak objevil borec, který nenašel po šesti zápasech přemožitele. Skupiny tak se shodným skóre 18:2 ovládli Michal Kořínek z Chlumu u Křemže a přespolní Štěpánek.

Do vyřazovacích bojů pustili organizátoři z každé skupiny nejlepší čtveřici a nutno dodat, že mezi osmi finalisty nebylo slabého hráče. Už ve čtvrtfinálových duelech mohli přítomní diváci spatřit řadu excelentních výměn, jejichž aktéři si od přihlížejících vysloužili nejeden potlesk.

Do finále nakonec bez ztráty setu prošel Štěpánek, který v posledním souboji rovněž výsledkem 3:0 nedal nejmenší šanci druhému finalistovi Václavu Janešovi z Chlumu u Křemže. Zopakoval tak stejnou měrou jeho porážku ze základní skupiny a na krásetínském turnaji dokázal, že zde neměl konkurenta.

V souboji o třetí místo mohl Michal Bambula oplatit porážku ze skupiny Michalu Kořínkovi. Tehdy už Bambula vedl 2:0 na sety, ale Kořínek dokázal stav otočit na 3:2 ve svůj prospěch. I v utkání o medaili se dostal Bambula do vedení (2:1), ale Kořínek i tentokrát byl ve finiši lepší a opět výsledkem 3:2 dosáhl na pohár pro třetí místo v mužské kategorii.

Ve skupině útěchy, tedy nepostupujících do finálových bojů, se ocitla šestice hráčů – tři ženy a tři muži. Zde poměrně suverénně zvítězila Prajerová, která v prvním vyřazovacím zápase porazila 3:0 Fošuma a v následné miniskupině tří postupujících vyhrála 3:0 nad Mantlíkovou a 3:2 nad Hrubešem.

V turnaji, poprvé osamostatněném od společného klání s registrovanými tabletenisty, tak všech čtrnáct soupeřů strávilo za zelenými stoly dostatek času, pořadatelé rozdali šestici pohárů pro tři nejlepší ženy a tři nejlepší muže, i věcných cen se dostalo na všechny. Speciální cenu obdržel i nejstarší hráč turnaje, jedenasedmdesátiletý Josef Reitinger ze Křemže, který navíc obsadil krásné šesté místo.

Z krásetínské hernyvšichni odcházeli spokojeni. Pořadatelům teď zbývá dořešit, zda příští rok uspořádat turnaj opět samostatně, nebo jej připojit jako v předchozích letech k turnaji registrovaných v tělocvičně ZŠ v Křemži.

Konečné pořadí: 1. Štěpánek, 2. Janeš, 3. Kořínek, 4. Bambula, 5. Běhounek, 6. Reitinger, 7. Novák, 8. Hůlka, 9. Prajerová, 10. Hrubeš, 11. Mantlíková, 12. Pospíšil, 13. Reschová, 14. Fošum.

Jan Laštovička