Poslední vystoupení v soutěžním ročníku 2010/2011 ve Sdruženém okresním přeboru pod bezednými koši mají za sebou krumlovští basketbalisté.

Hráči českokrumlovského BK přivítali na domácí palubovce protivínský Slavoj a v nervy drásajícím infarktovém zápase si v nastaveném čase připsali teprve druhou výhru v ročníku.

BK Č. Krumlov – Protivín 67:65 po prodl. (35:30, 60:60). Domácí se na zápas uzavírající jejich účinkování v soutěži dostavili v hojném počtu (9 hráčů), ale vzhledem k průběhu se na hřišti objevilo jen 8 borců. První body v zápase si připsal Al Ahmad (2:0). Po jeho dalším koši bylo skóre vyrovnané (6:6), pak ovšem hosté vsítili dvě trojky (celkem 9!) a šli do trháku. Krumlovský lodivod Rizák reagoval oddechovým časem a naordinoval změnu obrany. To se ukázalo jako klíčové rozhodnutí. Ve zbytku první čtvrtiny domácí na hřišti dominovali, dílčím skóre 11:4 stav otočili a po deseti minutách hry vedli o jeden bod (17:16).

Druhé dějství odstartovali slavojáci opět dvěma přesnýma trefami z perimetru, ale ani domácí nezůstávali pozadu. Po koši Ziegelbauera ve 13. minutě ukazovala tabule vyrovnaný stav 22:22. Jenomže pak přišel dvouminutový hluchý úsek a hosté v polovině druhé části odskočili na 22:28. A historie ze závěru první periody se opakovala. Drtivý nástup domácího celku totiž poté znamenal hřejivé vedení v poločase o pět bodů – 35:30.

Po změně stran se hrála naprosto vyrovnaná bitva. Protivínští se v polovině třetí periody dotáhli a po třiceti minutách hry ukazoval pomyslný jazýček vah na jejich stranu – 47:48.

Čtvrtá čtvrtina slibovala drama – a to také přišlo. Prvních pět minut tohoto hracího období sice patřilo domácím (vyhráli jej 8:0 a ve 35. minutě vedli již 55:48), jenže pak se dostali do křeče, přestala se jim dařit kombinace a střely přestaly mířit do černého. Naopak, hosty nakoply dva rychlé koše, které se staly základem desetibodové šňůry – a rázem byli domácí ve ztrátě (39. minuta – 55:58). Zákonitě musel přijít time out domácí lavičky a schylovalo se k velkému dramatu.

Po návratu na hřiště konečně Českokrumlovští prolomili střelecké trápení, když Al Ahmad trefil důležitou trojku a vyrovnal na 58:58 (minutu před koncem). Posledních šedesát vteřin přineslo mnoho chyb a ztrát na obou stranách. Třicet vteřin před koncem měl hostující Haviár výhodu dvou trestných hodů, ale ani jeden neproměnil. Domácí doskočili, jejich atak protivínského koše však úspěchem neskončil, a tak deset vteřin před závěrečným klaksonem napravil Haviár své zaváhání a dvoubodovým košem poslal Slavoj do vedení – 58:60. Krumlovští měli čas na jeden útok a cíl z něho minimálně vyrovnat stav splnili. Tři vteřiny před koncem se zpod koše prosadil domácí obr Kotous a poslal zápas do prodloužení – 60:60.

V nastaveném čase moc košů nepadá a nedalo se proto očekávat, že by se skóre výrazněji posunulo směrem nahoru. První dvě minuty se hrálo opatrně a nepadl žádný koš. Pak se prosadili hosté, ale domácí ihned reagovali stejnou měrou. Do posledních čtyřiceti vteřin šli domácí po koši Al Ahmada s dvoubodovým vedením a z dalšího útoku se jim podařilo odskočit na 67:63. Protivínští stačili už jen snížit na konečných 67:65 – a důležitá výhra tak zůstala v okresním městě.

Fakta – sestava a body BK ČK: Al Ahmad 23, Kotous 20, Moronga 9, Chaloupka 9, Netušil 4, Ziegelbauer 2, Vaněček, Rizák, Krák (do hry nezasáhl), trojky: 2 (Al Ahmad 2), trestné hody: 13/5 (38,5%), čtvrtiny: I. 17:16, II. 18:14, III. 12:18, IV. 13:12, prodl. 7:5.

Tento duel ukončil basketbalovou sezonu pod českokrumlovskými koši. Českokrumlovští si připsali druhou výhru v soutěži a ukázali, že rukopis trenéra Rizáka se začíná projevovat. V příští sezoně budou chtít nabrané zkušenosti lépe prodat, připsat si o něco více výher a potrápit všechny své soupeře.

Druhý okresní zástupce v SOP – béčko Spartaku Kaplice – zakončil sezonu prohrou na palubovce vítěze přeboru Slávie ZF ČB (51:56).

Jan Beň