Vedle neutrální víkendové bilance družstev dospělých, kdy áčko českokrumlovského LTC zvítězilo a béčko tentokrát prohrálo, se opět ve svých zápasech blýskli hráči mládežnických kategorií, ve kterých Krumlovští potvrdili pozice mezi favority jednotlivých soutěží KP I.

Družstvo staršího žactva LTC mělo situaci nejjednodušší. Raději by souboj svedlo na kurtu, než aby získalo body kontumačně. Družstvo ze Sezimova Ústí totiž onemocnělo nepříjemnou virózou a svazový orgán nepovolil sehrát utkání v náhradním termínu.

Ilustrační foto.
Derby krumlovských tenisových nadějí ovládli žáci LTC


Dorostenecké mládí LTC Český Krumlov bojovalo na domácích kurtech shodou okolností proti dorostencům Sezimova Ústí. Při absenci jednoho hráče na každé straně bylo jasné, že celkový výsledek utkání nemůže být s nulou. Českokrumlovští tak ztratili dva vítězné body, ale to nic neměnilo na faktu, že zbylý počet sedmi utkání přesvědčivě vyhráli. Stejně jako jejich o kategorii mladší spoluhráči tak stále bojují o čelo tabulky a drží naději na postup do elitní skupiny „kadetů“ Jihočeského kraje.

Mladší žactvo

Necelých třicet kilometrů od dvorců domácího Tenis-Centra sehráli utkání mladší žáci a žákyně LTC. Nastoupili proti vrstevníkům z béčka budějovického LTC a utkání bylo pro Krumlovské spíše tréninkem, protože soupeři z krajské metropole se závodním tenisem teprve začínají. Mnozí hráči i hráčky LTC ČK si tak vzpomněli na své začátky před rokem či dvěma, kdy byli ve stejné pozici. Výsledek 9:0 ovšem znamená upevnění postavení na čele tabulky Krajského přeboru I. třídy.

Jan Bohdal