Po premiérové výhře v sezoně sahaly strakonické basketbalistky U19 Chance v utkání proti Karlovým Varům, nakonec jim ale i po čtvrté zbyly oči pro pláč. Ve čtvrtém kole Bonver ŽBL prohrály 62:72, přitom ještě tři minuty před koncem vedly Jihočešky o sedm bodů.
Pak ale přišel kolaps a nakonec z toho byla prohra o deset bodů. „Ani nemám chuť k tomu něco dodávat. Poslední dvouminutovku jsme prohráli tuším 15:2. Rozhodlo to, že jsme nebyli schopni dát v konci utkání koš," říkal po zápase rozmrzelý kouč U19 Chance Petr Martínek.
A ještě jeden rozdíl mezi oběma týmy se našel. Individuální výkon Julie Reisingerové, která byla rozdílovou hráčkou. V zápase nastřílela 34 bodů. Domácí basketbalistky měly po celý zápas problémy s jejím bráněním a odchovankyně strakonického basketbalu si pod košem dělala, co chtěla.
„Ve třetí části hry jsme Julii zkoušeli zdvojovat a částečně se nám to nějakou dobu i dařilo, protože přestala střílet koše. V koncovce jsme ale opět při jejím bránění selhali," nachází další z rozhodujících momentů pátečního duelu trenér Martínek.
Právě v době střeleckého výpadku ústřední postavy karlovarského celku se hráčky Strakonic chytily a začaly mohutně stahovat náskok hostujících hráček. Domácí nástup podpořila svými vydařenými střelami za tři body uzdravená rozehrávačka Irena Vrančičová, která nastoupila k soutěžnímu zápasu letos poprvé.
Když se Jihočešky dostaly do vedení, hala bouřila a domácí byly v euforii. Pak ale přišla jedna neúspěšná trefa, vzápětí druhá, přidala se zbytečná ztráta míče, znovu se probudila Julie Reisingerová a výsledek už známe.
„Něco podobného se nám stalo již v Ostravě a je to druhý zápas po sobě s prakticky stejným průběhem. Musíme se zamyslet nad tím, jak dotáhnout do úspěšného konce dobře rozehrané zápasy," má jasno Petr Martínek.