Na programu byly 7. a 8. kolo Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě, jehož součástí jsou i pohár žáků a závody hlídek ve sprintu – a Vltaváci se při medailovém výlovu opět činili.

Závodu žáků se zúčastnili Štěpánka Kleinová na kajaku, Eda Furiš na kajaku a Kristina Novosadová na kajaku i singlkanoi. Posledně jmenovaná brala ze dvou závodů na kajaku vždy zlato a ze závodů C1 přidala dvě stříbrné medaile.

V hlavním závodu ČP krumlovské barvy nejlépe hájila Anežka Paloudová, která po krátké pauze po ME do 23 let opět naplno naskočila do závodního kolotoče. Dokázala vyhrát oba závody na kajaku žen, zlato a stříbro brala ze své druhé kategorie, které se věnuje, a to C1 ženy.

Mladí singlkanoisté Vojtěch Skořepa (2x 3. místo v kategorii U23) a Vojtěch Klíma (2x 2. místo v mladším dorostu) brali závod jako odměnu po ME juniorů ve Skopje a umístění v poháru odpovídá jejich současné formě.

První závodní den se skvěle předvedla i mladá závodnice Tereza Kratochvílová, která perfektně zajela svoji druhou jízdu na kajaku a skončila na celkovém 12. místě mezi ženami. V kategorii mladších dorostenek byla druhá.

Mistrovský titul ze závodu hlídek ve sprintu pro SK Vltava vybojovala trojice singlířek ve složení Anežka Paloudová, Karolína Paloudová a Tereza Kratochvílová.

Stříbro z MČR závodu hlídek ve sprintu kategorie 3x C1 muži vyjeli Martin Novák, Václav Švadlena a Lukáš Novosad.

„Tento týden nás ve středu a ve čtvrtek čeká další mezinárodní závod ve sprintu v Roudnici nad Labem. O víkendu je pak na programu tradiční pouštění vody na Lipně, které zároveň pořádáme,“ přiblížil nám nejbližší plány trenér a nadále úspěšný závodník SK Vltava Český Krumlov Lukáš Novosad.