Závodníci českokrumlovského oddílu kanoistiky SK Vltava mají za sebou další úspěšný vrchol sezony, a to Mistrovství České republiky družstev ve sprintu. V domácích podmínkách pak Vltaváci připravili týdenní soustředění české juniorské reprezentace (Czech Wildwater Junior Team 2011), která se připravuje na blížící se mistrovství světa.

Kompletní sbírka

Na umělém kanálu ve Veltrusích se před pár dny uskutečnilo Mistrovství České republiky hlídek v krátkých sjezdech (sprintech), z něhož Českokrumlovští hlásí další významné úspěchy této sezony. Vltaváci na šampionátu klubových družstev za〜okrouhlili sbírku letošních velkých medailí z evropských a domácích mistrovství na rovných deset.

„V našem oddíle se v současné době vytvořil velmi silný tým žen, což se nyní znovu potvrdilo,“ připomíná trenér a závodník v jedné osobě Lukáš Novosad. Českokrumlovská hlídka singlkanoistek ve složení Pártlová, Peterková a Lagnerová nenašla na MČR přemožitelky, vybojovala pro SK Vltava zlatou medaili, čímž obhájila loňský titul v této kategorii. Stejný krumlovský dívčí trojlístek si navíc v mistrovském závodě hlídek singlkajakářek dojel pro bronzový kov.

Další dvě medaile do krumlovské sbírky pak na MČR přidali muži. Singlkanoisté Haleš, Jirka a Novosad si dojeli pro stříbro. Bronz potom vybojovala hlídka deblkanoistů jedoucí ve složení Haleš / Novák, Saiko / Švadlena a Novosad / Jirka. „Pochválit bych chtěl hlavně Tomáše Saika, který si přivezl domů vůbec první medaili z mistrovství republiky a určitě si jí jako nováček zasloužil,“ vyzdvihuje krumlovská kanoistická ikona Lukáš Novosad a ještě dodává: „Letos máme ze šampionátů už deset medailí, s čímž jsme samozřejmě velmi spokojeni.“

Výsledky Mistrovství České republiky družstev 2011 ve sprintu na divoké vodě – kategorie 3 x C1 muži: 2. místo SK Vltava Č. Krumlov (Haleš, Jirka, Novosad), 3 x C2 muži: 3. místo SK Vltava Č. Krumlov (Haleš / Novák, Saiko / Švadlena, Novosad / Jirka), 3 x C1 ženy: 1. místo SK Vltava Č. Krumlov (Pártlová, Peterková, Lagnerová), 3 x K1 ženy: 3. místo SK Vltava Č. Krumlov (Pártlová, Peterková, Lagnerová).

Kemp na Vltavě

Po návratu do okresního města se Českokrumlovští ze závodníků změnili na hostitele, když v domácí loděnici přivítali juniorskou reprezentaci České republiky, která se na Vltavě až do dneška v jednotýdenním kempu připravovala na blížící se mistrovství světa, jež se pojede za necelé tři týdny v Opavě.

„V Krumlově jsou ideální podmínky pro přípravu. Na Vltavě se dá jezdit prakticky celoročně, což je jinde vzhledem ke stavu vody problém,“ řekl nám reprezentační trenér David Knebel z Olomouce a jedním dechem pokračoval: „Ve zdejší loděnici máme vynikající zázemí, jsme přímo u vody. Celá dvacetičlenná reprezentační skupina je tady pohromadě. I když nám pár lidí trochu zdravotně zahaprovalo, tak celkově musím toto soustředění hodnotit jako vynikající přípravu na vrchol sezony. Mistrovství světa je u nás po patnácti letech a já věřím, že soustředění v Českém Krumlově na šampionátu zúročíme. Chceme znovu potvrdit, že Česká republika patří na divoké vodě stále ke světové špičce.“

Na v létě velmi frekventované Vltavě nejsou české juniorské naděje pochopitelně samy… „To je asi jediný problém, protože trénovat se musí brzy ráno a potom večer,“ říká trenér domácího SK Vltava Lukáš Novosad a reprezentační kouč David Knebel přidává ještě perličku: „Je tady s námi i trojlístek Australanů, kteří se o našem soustředění dozvěděli a využili ho k aklimatizaci a společné přípravě. To je dobré a přínosné pro obě strany. A mladí kluci z Tasmánie, kde na řekách není prakticky ani noha, tak po příjezdu do Krumlova koukali, jakoby spadli z Marsu. Tolik lidí na vodě, od rána do večera, to v životě neviděli. A všimli si i toho, že tady se na rozdíl od jejich země nedělá problém s nějakým tím alkoholem u rekreačních vodáků. U nich by prý kolem řeky hlídkoval kordon policistů, ale tady se to moc neřeší. Berou nás trochu za rebely,“ se smíchem uzavírá naše zastavení na divoké vodě reprezentační kouč David Knebel.

My na závěr popřejme českým nadějím mnoho úspěchů na domácím mistrovství světa a Českokrumlovským další velké medaile z vrcholných akcí této již dnes velmi úspěšné sezony.