Z řek už zmizely ledy, a tak rovněž pro závodníky českokrumlovského oddílu kanoistiky SK Vltava právě přichází čas „až se jaro zeptá…“

První výsledky úrovně zimní přípravy se ukážou už o tomto víkendu, kdy se prologem v podobě sjezdových závodů v peřejích spodního úseku řeky Sázavy naplno rozebíhá závodní kanoistická sezona roku 2011.

Sportovní ambice do nadcházejícího roku má českokrumlovský kanoistický oddíl SK Vltava opět velké. Krumlovští „Vltaváci“ chtějí opět hrát významnou úlohu v závodech Českého poháru a Mistrovství České republiky mezi dospělými, ale také v žákovských kategoriích. Krumlovští pevně věří, že se členové oddílu nominují na mistrovství světa ve sprintu na olympijské trati v německém Augsburgu, na mistrovství Evropy ve sjezdu v srbském Kraljevu i na raftové mistrovství světa v Kostarice. Stejně tak věří, že i někteří českokrumlovští žáčci budou zdárně reprezentovat jihočeský region při hrách letní Olympiády dětí a mládeže v Olomouci.

V úvodu sezony budou v kanoistice tradičně hrát prim sjezdové disciplíny. A právě sjezd na divoké vodě by měl v nadcházející sezoně být opět dominantní částí sportovních výsledků českokrumlovského oddílu, pro který loňská sezona dopadla až nad očekávání úspěšně.

S novými tvářemi

Do bojů s peřejemi i soupeři vstupují Českokrumlovští s vědomím vlastní kvalitní zimní přípravy a také s novými posilami ve svém kolektivu. Mezi několika mladými nadějnými tvářemi nelze přehlédnout stabilní členku sjezdové reprezentace – kajakářku Lenku Lagnerovou (do Krumlova přichází z Olomouce), přední českou singlkanoistku Hanu Peterkovou (doposud Technika Praha) nebo z Českých Budějovic přestupujícího mladičkého nadějného kanoistu s reprezentačními ambicemi Martina Nováka.

Program zejména jarní části sezony je hodně nabitý. Po úvodních závodech se následně rozeběhne také Český pohár ve sjezdu, tentokrát netradičně prvními závody ve slovenském Liptovském Mikuláši. Celý duben se pak pro nejlepší krumlovské sjezdaře ponese ve znamení nominačních a kvalifikačních klání. První mezinárodní vrchol sezony v podobě mistrovství Evropy ve sjezdu totiž přijde na pořad již v polovině května. Naproti tomu krumlovští slalomáři mají na přípravu ještě chvíli čas, neboť do prvních závodů vstoupí až na sklonku dubna v České Lípě.

Tomáš Palouda