Skupina nadějí pod vedením kouče Lukáše Novosada se nejprve soustředila před startem série závodů Českého poháru, a to na řece Otavě. Poté se Vltaváci přesunuli za hranice na německou řeku Ilz.

LEPENÍ I ESKYMOVÁNÍ

Devět sportovců z SK Vltava mělo závěrem prvního dubnového týdne napilno.

Na řece Otavě najížděli posledních několik kilometrů na divoké vodě před zahájením série závodů Českého poháru, jehož první dva díly se uskuteční za dva týdny na řece Kamenici na severu Čech.

Parta mladých závodníků v čele s trenérem Lukášem Novosadem využila páteční vysoké vody na Otavě, kde trénovala spíše to, jak si přilepit lepicí páskou chrániče na lodě nebo jak si nejrychleji vylít loď plnou vody.

Chrániče na lodě jsou různé, samozřejmě nejlepší možností je mít chránič vyrobený na míru pro daný typ lodě a z pevného materiálu. O víkendu se ale ukázalo, že chrániče mohou být i z linolea nebo z kusu zahradní hadice – a přece dokážou tzv. zachránit situaci střetu lodi s kamenem.

Z Otavy se poté mladí Vltaváci přesunuli na německou řeku Ilz, kde v sobotu měli celý den možnost trénovat čtyřkilometrovém úseku klasického sjezdu, který vedl i přes náročnější sprintovou část řeky.

V neděli se všichni zúčastnili tamních závodů a pro většinu výpravy to byl první zahraniční závod.

„S pořádajícím oddílem z Pasova máme parádní vztah. Jezdíme sem už čtvrtý rok v řadě a můžeme využít jejich loděnice k ubytování. Navíc možnost porovnat se s německými závodníky na začátku sezony považuji za cennou zkušenost pro nás všechny,“ komentuje výjezd za hranice trenér Novosad.

I přes pár komplikací, jako bylo vyplavání se při závodě, eskymování, prasknutí lodě nebo ztráty linolea „někde“ v řece, se krumlovská parta vracela domů s dobrou náladou i s mnoha zkušenostmi z dalšího sjezdového víkendu, který navíc vyšperkoval i zisk šestky cenných kovů z německého závodu.

ZRCADLO VÝSLEDKŮ

Umístění kanoistů SK Vltava Český Krumlov při sjezdových závodech na řece Ilz:

Kategorie C1 – junioři: 1. Vojtěch Klíma, 2. Samuel Vejnar, juniorky: 3. Tereza Kratochvílová, ženy: 3. Alexandra Plachtová (sprint).

Kategorie K1 – juniorky: 1. Kristina Novosadová, 3. Tereza Kratochvílová (sprint), 7. Štěpánka Kleinová, junioři: 12. Václav Ondřich, 20. Matyáš Olšák.

Alexandra Plachtová