Na závěr roku připravil termínový kalendář badmintonových turnajů pro hráče křemežského Sokola hodně náročný program.

Hráči našeho oddílu z Podkletí se zúčastnili několika turnajů. Nejpočetnější výprava hráčů Sokola Křemže vyjela do Vodňan, kde pět mužů a čtyři ženy startovali na tradičním předvánočním klání O vodňanského kapra. O obvyklou trofej zde usilovala třicítka hráčů z pěti oddílů jižních a západních Čech.

Vstup do soutěže se Křemežským podařil. Hrála se soutěž mixů a do semifinále se probojovaly hned tři křemežské smíšené páry. Výborně zahrála dvojice Jiří Holeček a Martina Weberová, které při vyhlášení vítězů připadl vítězný pohár a první vodňanský kapr.

Třetí v mixu skončili Martin Koudelka s Magdou Bínovou, čtvrté místo připadlo páru Václav Koudelka a Jana Mejzlíková. Na šesté příčce skončili nejmladší křemežští hráči, a to Svoboda se Zakosteleckou.

V soutěži dvouher mužů se Martin Koudelka probojoval až do finále, ale poslední zápas mu nevyšel podle představ a bral konečné (i tak velmi pěkné) druhé místo. Pátou příčku v singlu přidal V. Koudelka, devátý skončil J. Holeček a sedmnáctá příčka patřila J. Bednářovi i M. Svobodovi.

Dvouhra žen přinesla dramatické finále při souboji dvou hráček z Křemže. Šťastnější byla nakonec Magda Bínová, která získala pro křemežské barvy druhého kapra i další pohár pro vítěze. Druhé místo po finálové prohře připadlo Weberové, třetí skončila Mejzlíková a pátá byly Zakostelecká.

Čtyřhra mužů přinesla křemežským hráčům další finálovou účast. V boji o dalšího kapra se představil J. Holeček, který hrál spolu s Pospíšilem ze Sezimova Ústí. Bojovali proti plzeňskému páru Vild a Knapp, který byl nakonec šťastnější. Na Holečka a Pospíšila zbyla přesto lichotivá druhá příčka.

Proti pozdějším vítězům marně bojoval další křemežský pár už v semifinále, a tak Martin Koudelka se Svobodou skončili na děleném třetím místě. Devátou příčku v deblu obsadili V. Koudelka s Bednářem.

Čtyřhra žen přinesla pro Křemežské další radost z vítězství zásluhou Weberové a Bínové. Třetí příčku obsadily Zakostelecká s Mejzlíkovou.

Celkově tedy třikrát si hráči Křemže při vyhlašování vítězů dokráčeli pro vítězné trofeje v podobě živého kapra, k tomu přidali dvakrát druhé a třikrát třetí místo. Tradiční turnaj O vodňanského kapra tak i letos patřil pro hráče Sokola Křemže k těm velmi úspěšným.

Václav Koudelka, Karel Vosika