České Budějovice – Volejbalová sezóna začíná a v pátek rozehrají první ligu také volejbalistky. V té má Jihočeský kraj dva zástupce. Jsou jimi VK Madeta  České Budějovice a VSSK Slávia PF též z jihočeské metropole.
Příprava obou týmů byla velice podobná. Hráčky Madety se poprvé sešly koncem srpna a přípravu oficiálně zahájily počátkem září. „Holky se účastnily venkovních turnajů na antuce, ale nebylo to organizované klubem. Jinak trénovaly venku na kurtech Meteoru a později se přesunuly do haly. Součástí přípravy byla i posilovna," prozrazuje Jan Vobr, který společně s Josefem Lundákem asistuje trenéru Milanu Šimonkovi. Herní část přípravy probíhala na turnajích v Rokycanech a ve Znojmě. Hráčky absolvovaly také Velkou cenu Českých Budějovic ve sportovní hale Stromovka. „Výsledky nebyly nijak oslnivé, ale splnilo to účel, protože jsme vyzkoušeli nové hráčky," hodnotí Vobr účast na turnajích.
Podobně se připravovaly také hráčky Slávie. Jejich příprava se odbývala rovněž převážně v Českých Budějovicích na kurtech Meteoru. Pilovaly hlavně fyzickou kondici a s Madetou  se poté setkaly na zmíněných turnajích. „Ono ani mnoho jiných možností není, kde si mohou volejbalistky v přípravě zahrát," doplňuje jeden z trenérů žen Slávie PF Jiří Zita. Oba českobudějovické celky prošly tradiční obměnou kádrů. Některé skončily ze zdravotních důvodů nebo se věnují mateřským povinnostem. Nejinak je tomu i ve Slávii. „Odešly Dita Šimůnková a Veronika Kolářová, které posílí Hlincovku ve druhé lize. Z loňského kádru nám zůstalo šest hráček, které jsme doplnili o talentované juniorky. Ty které se neprosadí do prvního týmu, budou hrát za béčko krajský přebor," říká Jiří Zita. Novými tvářemi jsou Lenka Březinová z Brna  a Kateřina Uhlířová z Prahy.
Posílila i Madeta. Do jejího kádru přišly smečařky Kristína Strolená z Plzně a Gabriela Andrýsková z Brna. „Obě hrály extraligu juniorek a mají zkušenosti i z první ligy žen," dodává Jan Vobr.  V týmu Madety skončily čtyři volejbalistky. Kateřina Píchová si plní mateřské povinnosti a do Prahy studovat odchází Lucie Kapounová. „Jinak náš kádr tvoří jedenáct hráček a doplnili jsme ho juniorkami, vesměs vlastními odchovankyněmi," říká Jan Vobr. Na ty sází i českobudějovická Slávie, jejímž cílem je především udržení se v soutěži. Madeta má cíle vyšší. „Chceme postoupit do finále a minimálně obhájit loňské třetí místo," prozrazuje cíle asistent trenéra Madety.
Slavia PF zahajuje soutěž na palubovce Tatranu Střešovice. „Bude to velmi těžký soupeř na úvod," tipuje Jiří Zita. Madeta začíná v pátek s Rokycany též v hale soupeře. Na jihočeské derby dojde 19. října.