VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Votava: Každý vyhraný míček je velkou radostí

Český Krumlov - Předseda a šéftrenér badmintonového oddílu SKB Č. Krumlov Radek Votava hodnotí sezonu 2012/13 a kvituje příslušnost k nejlepšímu republikovému triu.

16.7.2013
SDÍLEJ:

Předseda a šéftrenér SKB Český Krumlov Radek Votava.Foto: Pavel Kacerovský

Zastavení v táboře badmintonistů českokrumlovského SKB s předsedou a šéftrenérem klubu Radkem Votavou.

Jak úspěšná byla minulá sezona, co se týče zisku medailí hráčů vašeho klubu?

„Téměř v každé kategorii od mladších žáků až po dospělé naši hráči dosáhli na alespoň jeden mistrovský titul. To znovu jen dokládá skutečnost, že v žebříčku nejúspěšnějších klubů v republice jsme se i letos, podobně jako v minulých letech, umístili mezi prvními třemi. To je skvělý počin."

Vyberete z dlouhé řady úspěchů, ať už týmových nebo individuálních, ten nejzářivější?

„Rád bych vyzdvihl hned několik momentů, které všechny byly výjimečné. Na mistrovství republiky smíšených družstev jsme v kategorii do devatenácti let po deseti letech vybojovali titul. To je výsledek opravdu výjimečný. Hned za něj bych zařadil zlato z domácího šampionátu dospělých páru Lucie Černá a Hana Milisová ve čtyřhře žen. Navíc obě děvčata k tomuto skvělému výsledku přidala každá po jedné stříbrné medaili z dvouhry a mixu. A do třetice za velice úspěšné považuji i to, že Jaromír Janáček s Lucií Černou reprezentovali na mistrovství Evropy juniorů v Turecku a Pavel Florián s Hanou Milisovou na mistrovství Evropy smíšených družstev dospělých v Moskvě, a to také úspěšně. Nominace našich hráčů na reprezentační akci je vždy výjimečná."

Jaké jste v této sezoně pořádali velké turnaje a jak se vašim hráčům na nich dařilo?

„Velkým pořadatelským úspěchem a absolutní spokojeností všech účastníků skončil mezinárodní turnaj mládeže RSL Cup, kde jsme letos přivítali dvanáct družstev ze sedmi evropských zemí. Letos se uskutečnil již osmadvacátý ročník  a my jsme hrdí na to, že se nám do Krumlova podařilo přilákat reprezentanty z Nizozemí nebo Dánska, tedy z hlavních evropských badmintonových velmocí. Z celostátních akcí pak pro nás byly klíčové dvě. Oblíbený RSL a Česká pojišťovna Seriál turnajů přípravek pro hráče a hráčky do jedenácti let, kam přijíždějí účastníci z celé republiky. Letos se našim nadějím podařilo vybojovat hned čtyři ze šesti možných celkových vítězství v tomto tříkolovém seriálu. A přestože by někdo v čísle třináct, po tolikáté se totiž přípravky v Krumlově hrály, mohl hledat smůlu, tak v našem případě to bylo naopak štěstí, které nám tato číslovka přinesla."

Druhou domácí akcí, která  rovněž skončila úspěchem, bylo RSL mistrovství ČR smíšených družstev do patnácti let…

„Tady naše žákovské družstvo, pro mnohé velice nečekaně, pro nás klubové trenéry však zcela zaslouženě, vybojovalo výborný bronz. Velkým příslibem pro příští sezonu je, že téměř všichni členové tohoto týmu budou stejnou věkovou kategorii hrát i příští rok. Kdo ví, třeba se nám českokrumlovský prapor podaří vyzdvihnout ještě výše."

Nesmíme zapomenout ani na únorové mistrovství republiky juniorů, které je po šampionátu dospělých druhou nejvýznamnější domácí akcí u nás.

„To jsme pořádali zejména pro naše dva nejlepší juniory Lucii Černou a Jaromíra Janáčka, a to jako poděkování za jejich hráčskou juniorskou kariéru. Lucka jednoznačně vyhrála dvouhru a společně s Mirkem ovládli i smíšenou čtyřhru. Mirek přidal stříbro ve dvouhře a bronz ve čtyřhře. Byl to velice příjemný víkend, který podtrhla skutečnost, že po oba dny jsem vysílali ze dvou badmintonových kurtů přímý přenos na internetu, který měl obrovskou sledovanost. To je pro nás inspirací i do další práce."

Co na organizačním poli chystáte do budoucna?

„Teď v létě nás čeká několik soustředění. Většina z nich je určena našim hráčům, ale v termínu od čtvrtého do desátého srpna pořádáme mezinárodní tréninkový kemp, kterého se  zúčastní více než čtyřicet hráčů z Česka i přibližně patnáct hráčů z Nizozemí, a to včetně reprezentantů. Po této stránce se tak rozhodně je na co těšit. V příští sezoně nás pak čeká mnoho krajských i celostátních turnajů. Pořadatelským vrcholem by pak měly být již zmiňovaný Seriál turnajů přípravek, další ročník mezinárodního turnaje mládeže RSL Cup nebo tradiční Českokrumlovský pohár regionálních výběrů do třinácti let. Navíc budeme pořádat i mistrovství republiky smíšených družstev juniorů."

Váš klub v příštím roce oslaví čtyřicet  let své existence. Jaké bude jubileum?

„Mohu slíbit, že pro členy oddílu a všechny přátele krumlovského badmintonu chystáme bouřlivou oslavu."

A jak vidíte vyhlídky vašeho prvního družstva v nadcházející sezoně celostátní první ligy dospělých?

„Ještě není rozhodnuto, v jaké sestavě budeme nastupovat v příští sezoně. Každopádně jednou, a v současné době tou pravděpodobnější variantou, je silná sestava, jejímiž oporami by mohlo být trio Florián, Janáček a Černá. V takovém případě bychom mohli pomýšlet třeba i na vítězství v celé soutěži a baráž o postup do extraligy. Zatím bychom ale  neměli předbíhat."

Co je pro vás osobně inspirací do další práce?

„Badminton je nádherný sport a už klub samotný je pro mě velkou inspirací. Jsem tady od šesti let, jako hráč jsem tady hrál od přípravek až po dospělé a poměrně brzo mě oslovila možnost zkusit si v klubu i trénování. A to se mi pak stalo osudem. Již téměř dvacet let v klubu trénuji a postupně vlastně i pracuji. Brzy jsem se zapojil do všeho, co se tady dělá, dostal jsem možnost pracovat v rámci kraje a také v rámci celého badmintonového hnutí. Osm let jsem byl reprezentačním trenérem juniorů. A to vše by prostě nešlo a nejde dělat bez mimořádného zázemí v klubu."

Tím se dostáváme k tomu, co považujete v této práci za  pro vás nejdůležitější?

„Jsem stejně rád, když se náš hráč v klubu něco naučí, a je jedno jestli je šestiletý, desetiletý, patnáctiletý nebo už dospělý, jestli hraje na krajské, celostátní nebo mezinárodní úrovni. Každý vyhraný míček je pro mě opravdu velkou radostí. A když se potom vašim svěřencům povede něco většího, třeba vybojovat nějakou medaili, tak je to ta třešnička na dortu. Stejně důležité je ale pro nás všechny fungování  našeho klubu. To je dlouhodobě velká výzva, a věřte, že to není nic jednoduchého. Máme stabilní tým trenérů a pomocníků, ale je hodně malý a hledání dalších lidí je velice složité. Do týmu patří Hanka Milisová, velká hráčská osobnost a také kronikářka. Novým významným pomocníkem je Ondřej Kotyza, junior našeho klubu, který mimořádně pomáhá s organizováním turnajů. Také Iva Janáčková pomáhá s trénováním. A co já osobně považuji za mimořádně přínosné, to je návrat na badmintonové kurty pana Jiřího Frendla, zakladatele našeho klubu a více než třicet let vlastně tahouna celého oddílu, velice úspěšného trenéra a funkcionáře. Byl to můj trenér a pro mě osobně přinesl do této velice hektické doby něco klidu a moudrosti člověka, který se baví životem již sedmdesát let. A o těch nejdůležitějších se většinou ví nebo píše nejméně. Je to práce  Karla Kotyzy a Pavla Floriána, pro klub prakticky nepostradatelná. A to je vlastně celý tým lidí, který se v převážné většině podílí na činnosti klubu. Ale jsou tu i další lidé, kteří umějí také hodně pomoci. Moc vám všem za vaši práci děkuji! Mé poděkování patří pochopitelně i všem klubovým partnerům a sponzorům, na jejichž vrcholu dominuje město Český Krumlov, které je základním a pevným pilířem naší dlouholeté práce."

Autor: Karel Vosika

16.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Administrativní pracovník/ce - vzdělání střední odborné s výučním listem i vyšší. Pracoviště Kájov. Pracovní poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, nástup od 1.8.2018 nebo dle dohody, prac. doba jednosměnná. Mzda od 18.000,-- Kč hrubého. Zaměstnanecké výhody: stravenky, výkonnostní odměny. Vhodné i pro absolventy. Kontakt: Ungerman Roman, tel.: 602 465 400 (od 8:00 hod. - 15:00 hod.), e-mail: roman.ungerman@vidox.cz.. Pracoviště: Vidox s.r.o. - pracoviště kájov, 382 21 Kájov. Informace: Roman Ungerman, +420 602 465 400.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 22 000 Kč

Provozní elektromechanici Elektromechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Elektromechanik - vzdělání střední odborné s výučním listem. Pracoviště Holubov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup ihned, prac. doba dvousměnná. Mzda od 22.000,-- -27.000,-- Kč hrubého. Nabízíme: dlouhodobé perspektivní zázemí, zaměstnání na hlavní pracovní poměr, mzdové zvýhodnění na relax, příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu, příspěvek na organizovanou dětskou rekreaci (tábory), příspěvek na lázeňskou léčbu, odměna za pracovní a životní výročí, 25 dní dovolené po trvání PP nad 1 rok, příplatky na mimořádných akcích. Kontakt: Studená Viktorie, tel.: 380 778 109 (od 7:00 hod., - 14:00 hod.), e-mail: personalni@grafobal.cz, osobně: Holubov 52 od 7:00 hod. - 14:00 hod.. Pracoviště: Grafobal bohemia s.r.o., 382 03 Křemže. Informace: Viktorie Studená, +420 380 778 109.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních - vzdělání základní. Pracoviště Český Krumlov. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup od 18.8.2018, prac. doba jednosměnná. Mzda od 13.500,-- -15.500,-- Kč hrubého. Hledáme pracovníky se zkušenostmi práce v hotelu vyšší kategorie (od *** hotelů). Náplní práce je především úklid pokojů, koupelen, úklid, kuchyní a pomoc při pracích včetně mytí nádobí, provádění různých úklidových prací, udržování čistoty a pořádku interiérů a vybavení kanceláří i hotelů. Požadujeme: spolehlivost, schopnost učit se, základní český jazyk. Zaměstnanecké výhody: ubytování, ochranné prostředky, pracovní oděv. Kontakt: Bergerová Vondráková Radka, tel.: 737 819 195 (po-pá od 9:00 hod. - 18:00 hod.), e-mail: uklid.orplus@seznam.cz.. Pracoviště: Or plus construction s.r.o. - pracoviště č. krumlov, Horní, č.p. 154, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Radka Bergerová Vondráková, +420 737 819 195.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 25 000 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Obsluha CNC ohraňovacích lisů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha ohraňovacích lisů - vzdělání vyučení, praxe podmínkou. Podmínkou je čtení technické dokumentace. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu určitou s možností prodloužení, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup dle dohody. Mzda 18.000,-- -20.000,-- Kč hrubého, příspěvek na dopravu, příspěvek na stravování. Kontakt: Vendlová Zuzana, tel.: 380 386 784, e-mail: zuzana.vendlova@engel.at. Ověřeno 4.7.2018.. Pracoviště: Engel strojírenská spol. s r.o., Českobudějovická, č.p. 314, 382 41 Kaplice 1. Informace: Zuzana Vendlová, +420 380 386 784.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tribuna potřebuje pořádnou rekonstrukci.

Sokolové smutní kvůli penězům. Nejsou.

Stejně jako na fotce bude muset Michal Moučka učesat a nalíčit modelku Kláru Kovandovou (na snímku), aby uspěl v soutěži.

Modelku pro svůj soutěžní účes našel až na druhý pokus

Do komisí mají lidi přilákat větší peníze

Jižní Čechy - Na více peněz by si při říjnových komunálních volbách mohli přijít členové okrskových volebních komisí.

Česko zažívá jeden z nejteplejších roků historie. Půda vysychá, úroda bude horší

Republika zažívá jeden z nejteplejších roků historie. Půda vysychá. Extrémní či výjimečné sucho panuje na třetině území.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Rodina si vyšla do zalidněného centra Krumlova s kozou

Český Krumlov - Turisté v historickém Českém Krumlově nevěřili svým očím. Padaly jim údivem brady, když potkali na špacíru v ulicích rodinku s kozou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT