VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Votava: Každý vyhraný míček je velkou radostí

Český Krumlov - Předseda a šéftrenér badmintonového oddílu SKB Č. Krumlov Radek Votava hodnotí sezonu 2012/13 a kvituje příslušnost k nejlepšímu republikovému triu.

16.7.2013
SDÍLEJ:

Předseda a šéftrenér SKB Český Krumlov Radek Votava.Foto: Pavel Kacerovský

Zastavení v táboře badmintonistů českokrumlovského SKB s předsedou a šéftrenérem klubu Radkem Votavou.

Jak úspěšná byla minulá sezona, co se týče zisku medailí hráčů vašeho klubu?

„Téměř v každé kategorii od mladších žáků až po dospělé naši hráči dosáhli na alespoň jeden mistrovský titul. To znovu jen dokládá skutečnost, že v žebříčku nejúspěšnějších klubů v republice jsme se i letos, podobně jako v minulých letech, umístili mezi prvními třemi. To je skvělý počin."

Vyberete z dlouhé řady úspěchů, ať už týmových nebo individuálních, ten nejzářivější?

„Rád bych vyzdvihl hned několik momentů, které všechny byly výjimečné. Na mistrovství republiky smíšených družstev jsme v kategorii do devatenácti let po deseti letech vybojovali titul. To je výsledek opravdu výjimečný. Hned za něj bych zařadil zlato z domácího šampionátu dospělých páru Lucie Černá a Hana Milisová ve čtyřhře žen. Navíc obě děvčata k tomuto skvělému výsledku přidala každá po jedné stříbrné medaili z dvouhry a mixu. A do třetice za velice úspěšné považuji i to, že Jaromír Janáček s Lucií Černou reprezentovali na mistrovství Evropy juniorů v Turecku a Pavel Florián s Hanou Milisovou na mistrovství Evropy smíšených družstev dospělých v Moskvě, a to také úspěšně. Nominace našich hráčů na reprezentační akci je vždy výjimečná."

Jaké jste v této sezoně pořádali velké turnaje a jak se vašim hráčům na nich dařilo?

„Velkým pořadatelským úspěchem a absolutní spokojeností všech účastníků skončil mezinárodní turnaj mládeže RSL Cup, kde jsme letos přivítali dvanáct družstev ze sedmi evropských zemí. Letos se uskutečnil již osmadvacátý ročník  a my jsme hrdí na to, že se nám do Krumlova podařilo přilákat reprezentanty z Nizozemí nebo Dánska, tedy z hlavních evropských badmintonových velmocí. Z celostátních akcí pak pro nás byly klíčové dvě. Oblíbený RSL a Česká pojišťovna Seriál turnajů přípravek pro hráče a hráčky do jedenácti let, kam přijíždějí účastníci z celé republiky. Letos se našim nadějím podařilo vybojovat hned čtyři ze šesti možných celkových vítězství v tomto tříkolovém seriálu. A přestože by někdo v čísle třináct, po tolikáté se totiž přípravky v Krumlově hrály, mohl hledat smůlu, tak v našem případě to bylo naopak štěstí, které nám tato číslovka přinesla."

Druhou domácí akcí, která  rovněž skončila úspěchem, bylo RSL mistrovství ČR smíšených družstev do patnácti let…

„Tady naše žákovské družstvo, pro mnohé velice nečekaně, pro nás klubové trenéry však zcela zaslouženě, vybojovalo výborný bronz. Velkým příslibem pro příští sezonu je, že téměř všichni členové tohoto týmu budou stejnou věkovou kategorii hrát i příští rok. Kdo ví, třeba se nám českokrumlovský prapor podaří vyzdvihnout ještě výše."

Nesmíme zapomenout ani na únorové mistrovství republiky juniorů, které je po šampionátu dospělých druhou nejvýznamnější domácí akcí u nás.

„To jsme pořádali zejména pro naše dva nejlepší juniory Lucii Černou a Jaromíra Janáčka, a to jako poděkování za jejich hráčskou juniorskou kariéru. Lucka jednoznačně vyhrála dvouhru a společně s Mirkem ovládli i smíšenou čtyřhru. Mirek přidal stříbro ve dvouhře a bronz ve čtyřhře. Byl to velice příjemný víkend, který podtrhla skutečnost, že po oba dny jsem vysílali ze dvou badmintonových kurtů přímý přenos na internetu, který měl obrovskou sledovanost. To je pro nás inspirací i do další práce."

Co na organizačním poli chystáte do budoucna?

„Teď v létě nás čeká několik soustředění. Většina z nich je určena našim hráčům, ale v termínu od čtvrtého do desátého srpna pořádáme mezinárodní tréninkový kemp, kterého se  zúčastní více než čtyřicet hráčů z Česka i přibližně patnáct hráčů z Nizozemí, a to včetně reprezentantů. Po této stránce se tak rozhodně je na co těšit. V příští sezoně nás pak čeká mnoho krajských i celostátních turnajů. Pořadatelským vrcholem by pak měly být již zmiňovaný Seriál turnajů přípravek, další ročník mezinárodního turnaje mládeže RSL Cup nebo tradiční Českokrumlovský pohár regionálních výběrů do třinácti let. Navíc budeme pořádat i mistrovství republiky smíšených družstev juniorů."

Váš klub v příštím roce oslaví čtyřicet  let své existence. Jaké bude jubileum?

„Mohu slíbit, že pro členy oddílu a všechny přátele krumlovského badmintonu chystáme bouřlivou oslavu."

A jak vidíte vyhlídky vašeho prvního družstva v nadcházející sezoně celostátní první ligy dospělých?

„Ještě není rozhodnuto, v jaké sestavě budeme nastupovat v příští sezoně. Každopádně jednou, a v současné době tou pravděpodobnější variantou, je silná sestava, jejímiž oporami by mohlo být trio Florián, Janáček a Černá. V takovém případě bychom mohli pomýšlet třeba i na vítězství v celé soutěži a baráž o postup do extraligy. Zatím bychom ale  neměli předbíhat."

Co je pro vás osobně inspirací do další práce?

„Badminton je nádherný sport a už klub samotný je pro mě velkou inspirací. Jsem tady od šesti let, jako hráč jsem tady hrál od přípravek až po dospělé a poměrně brzo mě oslovila možnost zkusit si v klubu i trénování. A to se mi pak stalo osudem. Již téměř dvacet let v klubu trénuji a postupně vlastně i pracuji. Brzy jsem se zapojil do všeho, co se tady dělá, dostal jsem možnost pracovat v rámci kraje a také v rámci celého badmintonového hnutí. Osm let jsem byl reprezentačním trenérem juniorů. A to vše by prostě nešlo a nejde dělat bez mimořádného zázemí v klubu."

Tím se dostáváme k tomu, co považujete v této práci za  pro vás nejdůležitější?

„Jsem stejně rád, když se náš hráč v klubu něco naučí, a je jedno jestli je šestiletý, desetiletý, patnáctiletý nebo už dospělý, jestli hraje na krajské, celostátní nebo mezinárodní úrovni. Každý vyhraný míček je pro mě opravdu velkou radostí. A když se potom vašim svěřencům povede něco většího, třeba vybojovat nějakou medaili, tak je to ta třešnička na dortu. Stejně důležité je ale pro nás všechny fungování  našeho klubu. To je dlouhodobě velká výzva, a věřte, že to není nic jednoduchého. Máme stabilní tým trenérů a pomocníků, ale je hodně malý a hledání dalších lidí je velice složité. Do týmu patří Hanka Milisová, velká hráčská osobnost a také kronikářka. Novým významným pomocníkem je Ondřej Kotyza, junior našeho klubu, který mimořádně pomáhá s organizováním turnajů. Také Iva Janáčková pomáhá s trénováním. A co já osobně považuji za mimořádně přínosné, to je návrat na badmintonové kurty pana Jiřího Frendla, zakladatele našeho klubu a více než třicet let vlastně tahouna celého oddílu, velice úspěšného trenéra a funkcionáře. Byl to můj trenér a pro mě osobně přinesl do této velice hektické doby něco klidu a moudrosti člověka, který se baví životem již sedmdesát let. A o těch nejdůležitějších se většinou ví nebo píše nejméně. Je to práce  Karla Kotyzy a Pavla Floriána, pro klub prakticky nepostradatelná. A to je vlastně celý tým lidí, který se v převážné většině podílí na činnosti klubu. Ale jsou tu i další lidé, kteří umějí také hodně pomoci. Moc vám všem za vaši práci děkuji! Mé poděkování patří pochopitelně i všem klubovým partnerům a sponzorům, na jejichž vrcholu dominuje město Český Krumlov, které je základním a pevným pilířem naší dlouholeté práce."

Autor: Karel Vosika

16.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník s VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Skladník s VZV - vzdělání vyučení, možno i absolvent. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup ihned. Mzda 20.000,-- -23.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: Balení dílů pro expedici. Manipulace s hotovými výrobky a zbožím v oddělení expedice. Vychystávání materiálu ze skladu na základě požadavků. Inventarizace skladových zásob. Další činnosti ve výrobě s využitím VZV (v případě platného oprávnění). Požadujeme: Zájem o práci ve skladu / logistice. Ochota práce na 1-2 směny. Praxe s VZV velkou výhodou (platný průkaz není podmínkou). Pečlivost, zodpovědnost. Časová flexibilita. Technické vzdělání nebo myšlení výhodou. Nabízíme: Zázemí mezinárodní expandující společnosti. Různorodou a perspektivní práci. Atraktivní mzdové ohodnocení. Dotované stravování. 5 týdnů placené dovolené. Příspěvek na životní pojištění / penzijní spoření. Příspěvek na dojíždění. Věrnostní prémie za odpracovanou dobu. Příspěvek na dětské letní tábory. Příspěvek na sportovní akce. Zdarma očkování proti chřipce. Kontaktní osoba:Ing. Lenka Nožičková, Lenka.Nozickoca@hauser.com, 388 404 315. Ověřeno 10.9.2018.. Pracoviště: Hauser spol. s.r.o. - pracoviště kaplice, Samota, č.p. 253, 382 41 Kaplice 1. Informace: Lenka Nožičková,, +420 388 404 315. Výroba - Výroba Obsluha strojů 25 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Lisař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Lisař - vzdělání vyučení technického směru. Pracoviště Č. Krumlov. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup dle dohody. Mzda 25.000,-- - 28.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: obsluha CNC strojů, lisování plastů. Požadujeme: min. SOU technického směru, bezúhonnost, spolehlivost, pracovitost, praxe z výrobního závodu výhodou. Nabízíme: zázemí prosperující mezinárodní společnosti, 13., 14. plat, dotované stravování ve firemní jídelně, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dopravu, permanentky na mimopracovní aktivity, penzijní připojištění. Kontakt: 380 765 752 / 380 765 750 p. Nikola Skalová, jobs.cz@stabilo.com. Ověřeno 17.9.2018.. Pracoviště: Schwan-stabilo čr, s.r.o., Tovární, č.p. 7, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Nikola Skalová, +420 380 765 750,380 765 752. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 20 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Zámečník. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Zámečník - vzdělání středoškolské. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup možný ihned. Mzda od 20.000,-- - 27.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: Různorodé činnosti při výrobě a montáži chladírenského nábytku a zařízení. Montáž a kompletace výrobků. Obsluha strojů ve výrobě. Manipulace s materiálem a výrobky. Požadujeme: Ochota práce na 1-2 směny. Technické myšlení nebo vzdělání. Manuální zručnost. Praxe ve výrobní společnosti výhodou. Praxe se svařováním plamenem, elektrikařinou nebo vysokozdvižným vozíkem výhodou. Nabízíme: Zázemí mezinárodní expandující společnosti. Různorodou a perspektivní práci. Atraktivní mzdové ohodnocení. Dotované stravování. 5 týdnů placené dovolené. Příspěvek na životní pojištění / penzijní spoření. Příspěvek na dojíždění. Věrnostní prémie za odpracovanou dobu. Příspěvek na dětské letní tábory. Příspěvek na sportovní akce. Zdarma očkování proti chřipce. Kontaktní osoba: Ing. Lenka Nožičková, Lenka.Nozickoca@hauser.com, 388 404 315. Ověřeno 10.9.2018.. Pracoviště: Hauser spol. s.r.o. - pracoviště kaplice, Samota, č.p. 253, 382 41 Kaplice 1. Informace: Lenka Nožičková,, +420 388 404 315. Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Obráběč CNC strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obráběč CNC strojů - vzdělání vyučení technického nebo strojírenského směru, praxe výhodou. Obsluha CNC strojů a frézy, znalost programování na CNC strojích. Znalost problematiky plošného tváření kovů za studena. Práce s postupovými a tlakovými nástroji. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba dvousměnná. Nástup ihned. Mzda 20.000,-- - 30.000,-- Kč hrubého, 13. a 14. mzda, 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravu a dopravu, prémie za kvalitu a docházku. Kontakt: 380 301 245 p. Karolína Pareisová, karolina.pareisova@brawe.cz. Ověřeno 21.5.2018.. Pracoviště: Brawe, spol. s r.o., Omlenická, č.p. 852, 382 41 Kaplice 1. Informace: Karolína Pareisová, +420 380 301 245.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Členové všech tří žákovských družstev krumlovského oddílu SK Badminton, včetně nejmladších hráčů stříbrného béčka.

Eva Fišerová zdolala favoritku a vezla domů zlato

Krajský přebor starší žáci - 6. kolo: FK Spartak Kaplice (černé dresy) - Šumavan Vimperk 2:1 (1:1
5

Starší žáci Spartaku vydřeli proti Vimperku první výhru

Zlaté překážky Terezy Babické a tyč Karolíny Podlahové

České Budějovice – Tereza Babická (Sokol ČB), 15letá svěřenkyně Jiřího Coufa, v sobotu 22. září excelovala v mistrovství ČR žactva v Jablonci v běhu na 100 metrů překážek.

Byla to pořádná bitva, ale ČEZ Motor dokázal prostějovské Jestřáby zkrotit

České Budějovice – V šestém kole první Chance ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad Prostějovem 4:3. Hned v pondělí čeká Jihočechy další zápas v Kadani (18).

Fotbalový víkend na jihu Čech

České Budějovice - Přinášíme přehled fotbalových zápasů na jihu Čech na tento víkend. Není-li uvedeno jinak, úředně od 16:30 hodin.

Šťastný: Tým je téměř stejný, opět chceme hrát nahoře

Český Krumlov - Nová sezona Jihočeské krajské ligy hokejistů startuje o tomto víkendu a do bloků obrazně řečeno zaklekají i krumlovští medvědi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT