Bez zraněné Lucie Černé  domácí nejprve nestačili na Ústí nad Labem a poté porazili béčko Meteoru Praha. Krumlovští hráli v sestavě Jaromír Janáček, Václav Domin, Jakub Sluka, Jan Jedlička, Štěpánka Vazačová, Nela Kavalírová a Sabina Milová.

SKB ČK – Ústí nad Labem 2:6

V prvním utkání by se za dané situace cenila zlatem remíza, což po deblech bylo stále reálné. Vazačová se Slukou zvládli nástrahu vstupního zápasu a ve třech setech (25:23, 19:21, 21:17) porazili dvojici Skála a Pilařová. Druhý bod přidali ve čtyřhře Janáček s Dominem, kteří porazili Skálu s Vitverou 21:14 a 21:18. Tím ale bodový příděl na domácí konto skončil. Ostatní zápasy již Krumlovští nedotáhli do vítězného konce a vysoká prohra byla hodně tristní.

SKB ČK – Meteor Praha B 7:1

Druhé utkání vyšlo domácím o mnoho lépe, vysoké vítězství je však rozhodně překvapivé. Mix  Sluka a Vazačová podal opět výborný výkon a získal první bod. A pak již přidávali domácí jeden bod za druhým, když uspěli ve čtyřhrách Sluka s Jedličkou, Janáček s Dominem a první skalp získaly také juniorky Kavalírová s Milovou. Ve dvouhrách následně uspěli Domin, Janáček a Vazačová.

Vítězstvím nad Meteorem Praha si družstvo SKB Český Krumlov drží šanci na setrvání ve druhé nejvyšší celostátní soutěži. Po dvou kolech mu v průběžném pořadí patří 6. místo se ziskem šesti bodů.

Jiří Frendl