„Nás hlavně těší, že v soutěži startujeme i v této sezoně,“ předesílá šéftrenér a předseda krumlovského oddílu SKB Radek Votava a jedním dechem pokračuje: „Máme totiž velice úzký kádr čtyř mužů a dvou žen. Vedle našich hráčů Jaromíra Janáčka, Tomáše Švejdy a Hany Milisové to jsou tři zahraniční posily, a to Dánové Patrik Bjerregaard, Mads Emil Kristensen a Indka Saili Rane. Určitě to není optimální stav, většina našich soupeřů má týmy daleko početnější. Já jsem ovšem rád, že se nám letos podařilo tým doplnit a že můžeme extraligu vůbec hrát. Domácí utkání s Benátkami nám ukázalo, že to smysl dává. Byla to zábava s velkou kvalitou. Naším cílem je proto extraligu udržet a všichni pro to děláme maximum,“ má jasno kouč.

Krumlovští ve druhém extraligovém dvojkole nejprve vítězně zvládli důležitý zápas v západočeské metropoli na půdě BA Plzeň a pak doma padli s největším favoritem z Benátek nad Jizerou.

SKB Č. Krumlov – BA Plzeň 5:3.
Jednotlivé zápasy: Švejda – Shmundyak 11:21, 10:21, Bjerregaard – Viktora 21:13, 21:9, Kristensen – J. Král 21:12, 21:19, Rane – Kobyláková 2:21, 0:21 (skreč hráčky SKB ČK), Švejda / Janáček – Mi. Hubáček / Ma. Hubáček 21:17, 15:21, 21:13, Milisová / Rane – Krpatová / Kobyláková 21:15, 16:21, 21:13, Bjerregaard / Kristensen – Viktora / Shmundyak 21:10, 21:8, Janáček / Milisová – Mi. Hubáček / Krpatová 20:22, 22:20, 17:21.

„V Plzni jsme potřebovali vyhrát, což se povedlo. Jsem rád, že už tam v této sezoně hrát nebudeme, protože prostředí v ZŠ Chválenická opravdu není pro extraligu důstojné. Výhry si velmi cením, protože i na samotných hráčích jsem viděl, že se jim tam nehraje dobře. V důležitých momentech to ale každý zvládl,“ vyzdvihuje výsledek, který se počítá, kouč.

SKB Č. Krumlov – BK 73 Deltacar Benátky nad Jizerou 2:6.
Zápasy: Švejda – Holst (Dánsko) 10:21, 9:21, Bjerregaard – Zevl 21:18, 21:9, Kristensen – Savin (Moldávie) 21:13, 14:21, 17:21, Rane – Zuzáková (nehrálo se vinou zranění domácí hráčky), Švejda / Janáček – Holst / Knudsen (Dánsko) 5:21, 15:21, Milisová / Rane – Zuzáková / Nielsenová 21:19, 5:21, 22:20, Bjerregaard / Kristensen – Smilowski (Polsko) / Savin 23:25, 12:21, Janáček / Milisová – Knudsen / Nielsenová 19:21, 22:24.

„V naší hale by k vidění parádní badminton, který převyšoval domácí úroveň. Navíc se hrálo ve skvělé atmosféře! V hale bylo asi sto lidí, kteří badmintonu rozumí. Našim fandům vysekl pochvalu i prezident a trenér benáteckého klubu Petr Martinec,“ těší krumlovského předsedu Radka Votavu, jenž k samotnému zápasu dodává: „Musím zmínit minipříběh naší ženské posily z Indie. Saili přijela bohužel už zraněná, přesto se v pátek v naší hale zúčastnila tréninku dětí. V Plzni i přes hendikep nastoupila a čtyřhru s Hankou zvládly holky parádně. V domácím utkání jsme se domluvili, že už hrát nebude. Pak ale za mnou přišla, že si vzala prášky proti bolesti a půjde hrát. Říkala, že je v hale skvělá atmosféra, klub nám vytvořil skvělé podmínky, takže já musím jít hrát a vyhrát. A její debl s Hankou proti juniorské české reprezentantce a hráčce z Dánska, to bylo skvělé představení dámské čtyřhry s vítězným koncem pro nás! A i když jsme nakonec celkově s velkým favoritem prohráli, tak to bylo se ctí a vztyčenou hlavou! Ještě jednou musím ocenit výkon celého týmu a poděkovat přítomným divákům a všem, kteří nám drží palce. Jste úžasní! Věřím, že takováto prezentace je i skvělou propagací města, které je naším hlavním partnerem,“ vzkazuje Votava.

V této sezoně budou Krumlovští hrát doma ještě minimálně dvakrát, a to s Klimkovicemi (10. ledna) a Hradcem Králové (24. února). „Pro udržení extraligy to budou klíčové duely. Už nyní srdečně zveme naše fandy. Budeme vás potřebovat!“ vzkazuje Radek Votava.