Tím největším je jednoznačně tovární pilot týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký, jenž vyhrál všechny tři první závody mezinárodního mistrovství republiky a patří mu také vedoucí příčka v průběžné klasifikaci.

Pozadu určitě nebude chtít zůstat ani jeho největší soupeř a vítěz pěti posledních ročníků jihočeské soutěže Roman Kresta se spolujezdce Petrem Grossem a vozem Škoda Fabia S2000. „Honza Kopecký zatím doma vše vyhrál a v Českém Krumlově udělá maximum pro další kvalitní výsledek. Vždy jsme byli kousek za tím, tentokrát doufám, že se nám ho podaří ještě více potrápit," hází rukavici svému sokovi.

Na jihu Čech se Krestovi mimořádně daří, což by chtěl potvrdit i letos. „Krumlovské tratě mám rád. Do vývoje závodu určitě může promluvit počasí, což naznačují i současné předpovědi. Osobně bych si proměnlivé podmínky či vodu přál," tvrdí. „Určitě nasadíme vysoké tempo a uvidíme, jak pojedou konkurenti. Nemusí to být jen o nás dvou s Honzou Kopeckým. Ve hře budou i Václav Pech, Jaromír Tarabus nebo navrátilec Pavel Valoušek," říká.

Třetím do party favoritů je bezpochyby Václav Pech. Mezi fanoušky pro svou lidovou povahu nesmírně populární pilot také už dvakrát slavil triumf. Už je to ale přece jen pár let. Jako vítěz přejížděl cílovou rampu v Jelení zahradě v letech 2002 a 2003.

Na jih Čech se vždycky rád vrací, letos zde bude obhajovat třetí místo z minulého ročníku. „Krumlov má jedny z nejhezčích tratí rychlostních zkoušek ze všech našich soutěží. Vše podtrhuje množství skákacích horizontů, jichž je na Krumlově tolik, co na ostatních českých soutěžích  dohromady. I když jsou zdejší tratě hodně rychlé, tak nepostrádají technický charakter a většinou se jedou na hodně úzkých silničkách," těší se  Pech na víkendovou soutěž.

Stav MR: 1. Kopecký 150, 2. Kresta 76, 3. Pech 69, 4. Tarabus 50, 5. Valoušek 47, 6. Semerád 43.