Oba zápasy přinesly vyrovnanou bitvu, ve které se štěstí přiklonilo k soupeřům. Hráči z našeho okresního města však ukázali, že i v nekompletním složení se s nimi musí počítat a dokáží potrápit každého.

BK Týn – BK Č. Krumlov 56:49 (30:20)

Při úvodním rozskoku se proti sobě postavily týmy z opačných pólů tabulky. Zatímco domácí prochází soutěží bez ztráty kytičky, hosté na první výhru zatím čekají. Hned první minuty však ukázaly, že soutěž je hodně vyrovnaná a každý dokáže s každým hrát rovnoměrnou partii. V polovině první periody po Holbově úspěšné trefě z perimetru Českokrumlovští odskočili na 6:9 a týnská lavička brala time out. Ten domácím prospěl a první desetiminutovka skončila poměrem 15:11.

Na začátku druhé dějství se prosadil za tři body domácí Ambrož (s 21 body nejlepší střelec utkání) a odstartoval tak nápor Týnských. Pětiminutový střelecký výpadek hostů znamenal, že tým od Temelína si vypracoval patnáctibodové vedení (7. minuta – 28:13). Recept na domácí obranu našel až Holba a v poločase byl stav 30:20.

Po obrátce se očekával nápor týnského týmu, ten však nepřišel a Krumlovští začali bod po bodu umazávat z nabytého manka. Ve 24. minutě ukazovala tabule stav 34:27 a na řadu přišla basketbalová přetahovaná, kdy skóre narůstalo rovnoměrně na obou stranách (27. minuta – 38:31). Díky dobře postavené obraně a dvěma rychlým protiútokům se dokázali hosté přiblížit na hratelných 5 bodů (40:35) po třiceti minutách hry.

První minuty čtvrté čtvrtiny byly ve znamení velké nervozity, se kterou se lépe vypořádali Týnští, a v polovině této periody odskočili do desetibodového trháku – 48:38. Hráči z okresního města však zbraně nesložili, k náporu zavelel hrající trenér Rizák a následný tříminutový úsek vyhráli dílčím skóre 3:11, čímž se přiblížili na dostřel jediného koše (39. minuta – 51:49). Přes veškerou snahu se však již do konce zápasu hostům nepodařilo vsítit žádný koš a díky proměňování trestných hodů dovedli Týnští duel do vítězného konce. Ze dvou bodů se neradoval lepší celek, ale ten šťastnější.

Fakta – sestava a body BK ČK: Al Ahmad 14, Chaloupka 14, Holba 11, Rizák 8, Gabriš 2, Sirový, Krák, trojky: 3 (Al Ahmad 1, Holba 1, Rizák 1), trestné hody: 3/2 (66,7%), čtvrtiny: I. 15:11, II. 15:9, III. 10:15, IV. 16:14.

BK Č. Krumlov – Legend's ČB 44:54 (17:24)

Jízdní řád soutěže je nekompromisní, a tak v rychlém sledu sehráli hráči z okresního města další zápas. Tentokrát na jejich palubovku zavítal celek z krajské metropole, který obhajuje v soutěži druhou příčku a je tvořen zkušenými exligovými hráči. První čtvrtina přinesla spíše oťukávání a mnoho nepřesností. I proto byl v její polovině stav jen 2:5. Po dostatečném zahřátí se začal vylepšovat i obraz hry a konečně byly k vidění úspěšné střely. Po první desetiminutovce ukazovala tabule stav 11:11.

První dvě minuty druhého dějství přinesly znovu nepřesnosti na obou stranách bez bodového efektu. Až po třech minutách se prosadili hráči z pod Černé věže a sedmi body odskočili do trháku (15. minuta – 11:18). Po pětiminutovém střeleckém půstu se do černého trefil Al Ahmad, který nakonec byl jediným úspěšným exekutorem domácích ve druhé čtvrtině. I díky tomu v polovině duelu hřálo Českobudějovické vedení o sedm bodů – 17:24.

To, co chybělo ve druhé periodě, přišlo v té třetí. Českokrumlovští ji vyhráli dílčím skóre 13:8 a vrátili se zpět do zápasu. Nejprve sice hosté navýšili své vedení až na devět bodů (21:30), poté ovšem Al Ahmad trefil trojku a k němu se přidali i ostatní. Výsledkem byla jen dvoubodová ztráta po třiceti minutách hry – 30:32.

V poslední části byl nejprve k vidění velký boj a střelci šetřili se zásahy. Ve 34. minutě ukazovala tabule stav 32:36. Pak ale začal úřadovat čahoun ve žlutém dresu jménem Klabouch, který dokázal uplatnit své centimetry. V polovině závěrečné části byl stav 35:39, ale o dvě minuty už 35:46. Zde hosté využili veškeré zkušenosti z těžkých zápasů a koncentrovanou hrou dovedli zápas do vítězného konce.

Fakta – sestava a body BK ČK: Al Ahmad 27, Kupka 7, Kotous 6, Holba 2, Rizák 2, Sirový, Krák, Vaněček, trojky: 4 (Al Ahmad 3, Kupka 1), trestné hody: 6/0 (0,0%), čtvrtiny: I. 11:11, II. 6:13, III. 13:8, IV. 14:22.