Na technické a náročné Kamenici se prezentovala dvanáctka Vltaváků a pět nadějí si zde dokonce odbylo ostrou závodnickou premiéru. V sázce byly nejen body do pohárového účtování, ale i nominace na letošní Mistrovství Evropy do slovinského Bovce.

Z krumlovské výpravy se nejvíce dařilo Anežce Paloudové, která vybojovala dvě bronzové a dvě stříbrné medaile, čímž si zajistila slušné body pro nominaci. V obou ženských kategoriích (C1 a K1) startovala i Karolína Paloudová, jejímž nejlepším výsledkem bylo jedno páté místo. Na singlkanoi se ke jmenovaným sestrám přidala ještě Tereza Kratochvílová a s premiérou v této disciplíně se popasovala se ctí.

V mužské kategorii zazářil matador Lukáš Novosad, který v prvním závodě C1 bral stříbro. Pod stupni zůstali Martin Novák, Václav Švadlena a Vojtěch Skořepa. Juniorskou kategorii ovládl Vojtěch Klíma, kterému dobře sekundovali Samuel Vejnar a Jakub Mareš.

Mezi kajakáři startovali v krumlovských barvách nováčci Václav Ondřich s Matyášem Olšákem a oba se slušně vypořádali s nástrahami náročné tratě.

Kanoistická sezona se rozbíhá na plné obrátky a další díl Českého poháru sjezdařů je na programu už o tomto víkendu. Na Otavě u Čeňkovy Pily se představí ještě početnější výprava závodníků SK Vltava Český Krumlov, kteří budou nejen sbírat další cenné zkušenosti, ale zároveň bojovat o poslední body, které rozhodnou o konečném složení českého reprezentačního družstva na evropský šampionát.

Karolína Paloudová, Karel Vosika