Na řeku Kamenici do Jizerských hor se vypravilo osm elitních Vltaváků.

„Kamenice je velmi náročná a na jaře také studená řeka zaříznutá v nepřístupném kaňonu poblíž Železného Brodu. I kvůli charakteru této řeky vyrážejí na tento závod jen ti zkušenější," vysvětluje tahoun jihočeských barev Antonín Haleš.

Kromě toho, že se jednalo o první a druhý Český pohár ve sjezdu, šlo také o 1. a 2. nominační závod na ME ve sjezdu. Těchto nominačních závodů je šest a další čtyři se jedou následující dva víkendy ve Špindlerově Mlýně a na Otavě u Čeňkovy pily.

Krumlovští na Kamenici potvrdili dobrou formu. Haleš skončil na singlkanoi v sobotu i v neděli na druhém místě.

„Velká spokojenost! Super výsledky předvedla také teprve šestnáctiletá Karolína Paloudová, jejíž výkony šly letos opravdu raketově nahoru," těší Antonína Haleše.

Mladší ze sester Paloudových obsadila druhé a třetí místo mezi ženami na kajaku. Důležité nominační body urvala také Anežka Paloudová, která sice skončila po oba dny těsně pod stupni vítězů na 4. místě, ale i to je krásný výkon.

Každý rok Vltaváci berou do Jizerských hor i nějakého nováčka, pro kterého je Kamenice tak trochu postrachem. Letos to byla Alexandra Plachtová. Ta se však nezalekla a oba závody na extrémně náročné trati zdárně dokončila.

Další nominační závody proběhnou o tomto víkendu na Labi ve Špindlerově Mlýně.

„Hlásí teploty pod nulou a snad i sněžení, takže to bude opravdu drsné prověření naší závodní morálky," nebojí se výzvy krumlovský lídr Haleš.