Celostátní badmintonový turnaj dospělých hraný pod názvem Těšínský pohár přilákal letos velice silnou konkurenci.

Těšínský pohár totiž rozhodoval i o postupech na blížící se mistrovství České republiky dospělých. V barvách českokrumlovského oddílu SK Badminton se turnaje zúčastnil trojlístek ve složení Hana Milisová, Štěpánka Vazačová a Zdeňka Švédová.

Dva cenné kovy

Těšínský turnaj se mimořádně vydařil Haně Milisové, která v prestižní dvouhře postoupila až do finále. Odehrála celkem pět dvouher a nestačila až v boji o turnajové prvenství na Gustianu Sari Megawatiovou z Benátek nad Jizerou, které podlehla ve dvou setech (14:21, 12:21).

Při spanilé cestě do finále ovšem Milisová postupně ve dvou sadách porazila Molnáriovou z Orlové (21:9, 21:8), Křížkovou z Dobrušky (21:14, 21:17) a Havlovou ze Sokola Doubravka (21:15, 21:15). Až v semifinále sehrála dramatickou třísetovou bitvu s exkrumlovskou Kollarovou z Dobré Vody (21:9, 17:21, 23:21).

Hana Milisová se poté podívala na stupně vítězů i ve čtyřhře žen, kterou hrála společně s Mirkou Vaškovou ze Sokola Meteoru Radotín Praha. V zápase o postup do semifinále porazily Štěpánku Vazačovu s Hanou Kollarovou (Č. Krumlov / Dobrá Voda) ve dvou setech (21:11, 21:14).

V semifinále, které se hrálo na tři sety, už Milisová s Vaškovou po boji prohrály s dvojicí Tomalová a Megawatiová z Benátek nad Jizerou (17:21, 21:13, 13:21).

Pod stupni

V dalších soutěžích se už českokrumlovské hráčky stupňům vítězů nepřiblížily, ale nedá se říci, že by se při Těšínském poháru ztratily, a to zejména v párových disciplínách.

Ve dvouhře Švédová prohrála v prvním kole se Žwakovou z Orlové (11:21, 13:21) a Vazačová nestačila na Pražákovou z SK Prosek Praha (16:21, 17:21).

Ve čtyřhře žen Zdeňka Švédová společně s Terezou Jechovou z Hradce Králové nestačily na Bášovou s Křížkovou z Dobrušky (8:21, 10:21).

Ve smíšené čtyřhře se nepodařilo našim ženám vyhrát ani jeden zápas. Nejvyrovnanější utkání vybojovala Hana Milisová s Jiřím Provazníkem z Benátek nad Jizerou, kteří prohráli s dvojicí Bitman a Bášová (Sokol Meteor Radotín Praha / Hr. Králové) po třísetovém dramatu (21:18, 18:21, 20:22).

Zrcadlo výsledků

Vybojovaná umístění hráček SK Badminton Český Krumlov při Těšínském poháru 2010:

Dvouhra žen: 2. Hana Milisová, 17. Štěpánka Vazačová, Zdeňka Švédová.

Čtyřhra žen: 3. Hana Milisová / Mirka Vašková (SKB Č. Krumlov / Sokol Meteor Radotín Praha), 5. Štěpánka Vazačová / Hana Kollarová (SKB Č. Krumlov / Dobrá Voda), 9. Zdeňka Švédová / Tereza Jechová (SKB Č. Krumlov / Hradec Králové).

Smíšená čtyřhra: 9. Hana Milisová / Jiří Provazník (SKB Č. Krumlov / Benátky nad Jizerou), 17. Zdeňka Švédová / Ondřej Král (SKB Č. Krumlov / Židlochovice), Štěpánka Vazačová / Zdeněk Gonda (SKB Č. Krumlov / Nejdek).