Atletický stadion pražské Slávie byl v posledních květnových dnech dějištěm Mistrovství České republiky v atletice mentálně postižených sportovců, na kterém vybojovali zástupci našeho regionu řadu skvělých úspěchů.

Barvy našeho okresu hájila pětičlenná výprava ZŠ Kaplická Č. Krumlov registrovaná v Asociaci školních sportovních klubů pod hlavičkou 1. BCW. A Eden se pro Českokrumlovské stal opravdovým rájem, když pod vedením trenéra a učitele Stanislava Papeže vybojovali v konkurenci více než dvou stovek startujících z dvacítky škol z celé republiky hned sedmičku umístění na stupních, z toho tři zlaté medaile.

Úspěch štafety

Závodníci byli rozděleni do dvou věkových kategorií, a to na žáky (ročníky narození 1994 a mladší) a muže (ročníky 1993 a starší).

„Každý z našich závodníků byl přihlášen do tří disciplín a tři vybojovali po dvou individuálních medailích. Nejúspěšnější byl asi Petr Kubík, který v mužích získal zlato na patnáctistovce, bronz vybojoval v dálce a na stovce mu k medaili chyběly pouhé dvě setiny,“ připomíná trenér Stanislav Papež, který si však nejvíc cení úspěchu štafety chlapců.

„Příprava na technické disciplíny byla těžká. Například kouli jsme poprvé trénovali jen dva týdny před šampionátem, jako nejlepší výkon ale hodnotím bronz štafety. Ta je sama o sobě těžká na seběhání. Na okresním kole sportovních her jsme si jednou zkusili předávky a pak šli do závodu prakticky z čisté vody. Navíc proti nám stáli všichni soupeři o dva až tři roky starší, než jsou naši kluci. První Jirkov i druhý Lišov byli žáci učilišť, přesto jsme dosáhli pěkného kolektivního úspěchu,“ připomíná Papež.

Českokrumlovští získali tři zlaté medaili, když v kouli žáků triumfoval Tomáš Toth, na osmistovce žákyň vyhrála Šárka Maurencová a patnáctistovku mužů ovládl Petr Kubík.

„Toth je talent s koulařskou postavou. Maurencová zaběhla půlku velmi dobře takticky. Kubík to i přes mojí radu, aby se držel kolem třetího místa, napálil hned od začátku, a přestože na něj v cílové rovince soupeři útočili, tak vedení udržel. Navíc dosáhl i velmi dobrého času. V největší konkurenci koule mužů ale obstáli i šestý Chmelík a desátý Rychtář,“ chválí Stanislav Papež.

Medaile 1. BCW z MČR – koule žáci: 1. Toth 10,27 m, 800 m žákyně: 1. Maurencová 3:14,08 min., 1500 m muži: 1. Kubík 5:03,90 min., dálka žáci: 3. Toth 4,60 m, dálka muži: 3. Kubík 5,12 m, 60 m žákyně: 3. Maurencová 9,79 s, štafeta 4x100 muži: 3. místo 1. BCW 53,21 s.