Z českokrumlovských mladých hráčů na republikovém turnaji kategorie U15 startovali Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Petr Janota.

Dvakrát bronz

Pro Sabinu Milovou, věkem stále ještě hráčku patřící do mladších žáků (U13), byl celostátní turnaj vyšší kategorie především o sbírání zkušeností. I tak se ale proti silnější a starší soupeřce Salačové z Mostu vytáhla a dokázala s ní sehrát třísetový souboj. Bojovný výkon podala i ve velmi náročném zápase o umístění.

Více než ve dvouhře se Milové pak dařilo ve čtyřhře, kde společně s Koudelkovou ze Sokola Křemže postoupily do čtvrtfinále. Tam ale Jihočešky podlehly pozdějším vítězkám Úblové a Jančatové.

Nejvíce se v Praze dařilo krumlovskému Ondřeji Kotyzovi. Ten se poprvé v životě probojoval na turnaji kategorie U15 do semifinále singlu, když zejména první den předváděl svůj zatím životní badminton a svým soupeřům nedal sebemenší šanci. Přes Stejskala (21:6, 21:10) i Wallera (21:12, 21:9) přešel Kotyza velmi hladce.

Petr Janota se ve dvouhře neprosadil a vypadl podobně jako Milová hned v prvním kole, společně s Kotyzou se ale „svezl“ v deblu na vítězné vlně a společně oba krumlovští žáci postoupili do semifinále i v této disciplíně.

„Semifinálové zápasy už bohužel byly nad síly našich borců. Určitá nezkušenost v bojích o medaile se projevila tím, že výkony již nebyly tak uvolněné, jako v předchozích kolech. I tak jsme ovšem zanechali v Praze velmi slušnou vizitku,“ hodnotil trenér českokrumlovské výpravy Pavel Florián.

K českokrumlovským hráčům se pak dobrými výsledky přidaly i další naděje z jižních Čech. Křemežská Michaela Koudelková skončila ve dvouhře devátá, českobudějovický Pavel Marek postoupil do osmifinále a o místo mezi nejlepšími osmi hráči turnaje přišel až po lítém třísetovém boji se Soukupem z Plzně. Devátým místem z deblu přispěl k dobrému hodnocení i druhý křemežský zástupce Jindřich Kukač.

Zrcadlo výsledků

Umístění Jihočechů: Ondřej Kotyza (ČK) 3. místo ve dvouhře / 3. místo ve čtyřhře / 9. místo v mixu, Petr Janota (ČK) 17/3/–, Pavel Marek (ČB) 9/9/17, Jindřich Kukač (Křemže) –/9/17, Sabina Milová (ČK) 17/5/9, Michaela Koudelková (Křemže) 9/5/17.

Pavel Florián, Karel Vosika