Krumlováci jako nasazení měli v prvním kole volný los a ve druhém porazili Ioannou s Temereasem (Kypr) hladce 21:5 a 21:9. V dalším kole na ně čekal polský pár Cybulski / Pietryja a výhrou ve dvou sadách (21:18, 21:15) postoupili do semifinále soutěže.

V boji o finále je čekala anglická dvojice Zach Russ a Steven Stallwood, proti které již Krumlovští hráli před dvěma týdny na FS Chorvatska a zvítězili v koncovce třetího setu. Tentokrát se jim ale nepodařilo zvítězit, když po prvním vyhraném setu nenavázali na kontrolovanou útočnou hru založenou na dobré rozehrávce a na nátlaku na síti. Zápas rozhodl začátek druhého setu, kdy soupeř začal lépe číst hru. Ve druhém i třetím setu tvořili hru Angličané a příliš mnoho nevynucených chyb znamenalo konečný výsledek po necelých 50 minutách hry (21:16, 8:21, 14:21) – a třetí místo.

OČIMA TRENÉRA

Trenér Radek Votava k vystoupení svých svěřenců na turnaji v Řecku říká:

„Kluci si z turnaje Future Series v Řecku odvážejí bronzové medaile a do světového žebříčku si připisují zajímavých 1170 bodů. Všichni tři máme na jednu stranu radost z velice cenného skalpu reprezentační dvojice Polska a na druhou nás hodně mrzí prohra opět v semifinále. Sportovně ale nutno dodat, že po výhře nad anglickým párem v Chorvatsku byli tentokrát Russ se Stalwoodem zejména ve druhém setu lepší. Druhý set kluky hodně vyvedl z rytmu a jindy precizní podání a velice slušný příjem tentokráte prostě nefungovaly, což se podepsalo i na dalších činnostech. Klukům ovšem ke třetímu místu blahopřeji! Nyní se opět vrhneme do tréninku a přípravy na mezinárodní mistrovství Slovinska.“

Radek Votava, Karel Vosika