Prvním vystoupením sezony 2014/15 byl pro Pavla Floriána, Jaromíra Janáčka a Lucii Černou turnaj International Challenge Tournament „White Nights 2014", který se hrál v St. Petersburgu – Gatchine začátkem července.

V období přípravy tak šlo v silné konkurenci (dotace turnaje 15000 USD) odehrát co nejvíce zápasů a nabrat další chuť do tréninku. V konečném hodnocení vybojovala Černá tři zápasy a jeden vyhrála, Florián odehrál čtyři zápasy a dva vyhrál a Janáček absolvoval šest zápasů a z toho tři vyhrál. Nejlepším umístěním jsou devátá místa Černé a Janáčka ve smíšené čtyřhře a Janáčka s Floriánem ve čtyřhře. Cenné jsou ale i postupy obou kluků ve dvouhře mužů do druhého kola.

Radek Votava, trenér krumlovského tria, k účasti na turnaji v Rusku říká:

„Po nějaké době se hledají změny v zaběhlých stereotypech a turnaj White Nights je jednou z nich. Do kondiční přípravy to měla být zejména vzpruha. Celé asi nejvíce zvládl Mirek Janáček, který odtrénoval vše bez velkých problémů a nakonec i na turnaji odehrál nejvíce zápasů. To byl z mého pohledu ideál. Ve všech disciplínách postoupil do druhého kola a zejména ve dvouhře je to pro něho velice cenné. Příděl devíti set dvaceti bodů ho posune skoro o sto míst do čtvrté světové stovky. Pavla Floriána trápila přes dva týdny viróza a silný kašel, a tak se o startu přípravy nedalo vůbec hovořit. Na turnaj odjel jen po několika lehkých trénincích a nakonec to celkem zvládl. Odehrál čtyři zápasy a dva vyhrál. Po stoprocentním uzdravení se nyní může pustit do plnohodnotného tréninku. Lucka Černá má do ideálního stavu také daleko. Bohužel, zlobí jí bolavé a lehce zraněné pravé rameno a po přípravě, která se přípravou moc nazvat nedá, bylo jejím úkolem držet se správné techniky úderů a při dobrém losu postoupit do druhého kola, což by pro ni v daném období a zdravotním stavu bylo skvělé. Určitě se snažila vše splnit na maximum a k postupu jí chybělo opravdu malinko. Nyní má před sebou zapojení do kondiční přípravy s určitým omezením a intenzivní práci na spravení ramene. Účast na turnaji bylo rozhodně dobrým záměrem a i když nakonec došlo v přípravě na novou sezonu k mnoha změnám, tak jsou výsledky poměrně dobré. Všem třem k nim i předvedeným výkonům blahopřeji. "

Zrcadlo výsledků

Jednotlivé zápasy a výsledky hráčů SKB Český Krumlov na turnaji White Nights 2014 v ruském Petrohradu:

Smíšená čtyřhra – 1. kolo: Jaromír Janáček / Lucie Černá – Butovetstkiy / Kononykhina (Rusko) 21:16, 21:9 (19 minut), 2. kolo: Janáček / Černá – Nordh / Lennartssonová (Švédsko – 3. nasazený pár) 14:21, 11:21 (31 minut).

Dvouhra muži – 1. kolo: Pavel Florián – Loginov (Rusko) 21:13, 21:10 (15 minut), Jaromír Janáček – Chulanov (Rusko) 16:21, 21:18, 22:20 (38 minut), 2. kolo: Florián – Schaefer (Německo) 11:21, 7:21 (25 minut), Janáček – Pochtarev (Ukrajina – 14. nasazený) 16:21, 8:21 (25 minut).

Čtyřhra muži – 1. kolo: Florián / Janáček – Riabov / Smirnov (Rusko) 23:21, 21:14 (20 minut), 2. kolo: Florián / Janáček – Cwalina / Wacha (Polsko – 1. nasazený pár) 10:21, 19:21 (20 minut).

Umístění našich hráčů – dvouhra muži: 17. Florián, Janáček, dvouhra ženy: 17. Černá, čtyřhra mužů: 9. Florián / Janáček, smíšená čtyřhra: 9. Černá / Janáček.

Radek Votava, Karel Vosika