Naposledy předvedli velmi slabý výkon, když podlehli Okříškám (7:9) a v úplném závěru  otočili zápas se Žďárem (2:1). Před dalším turnajem v Třebíči viselo ve vzduchu plno otazníků, ale dorostenci FBC ČK byli tentokrát jako vyměnění a ačkoliv přivezli domů jen jeden bod, tak předvedli daleko lepší výkon.

1. zápas: FBC Č. Krumlov – FBC Štíři Č. Budějovice 4:5 (2:1, 1:2, 1:2). Jihočeské derby  začalo přesilovkou hostujícího týmu, kterou Krumlov  bez větších problémů ubránil a vzápětí šel do vedení. V 8. minutě vyslal Sedlák do sóla Hajsáka, jenž přehodil gólmana na 1:0. A i nadále se bylo na co dívat. V 11. minutě hosté vyrovnali, jenže v čase 12:59 rozvlnil síť v početní výhodě  Maleček – 2:1.

Z druhé třetiny pak uběhly jen tři minuty a bylo opět srovnáno – 2:2. Radost hostů však trvala znovu jen dvě minuty. Tentokrát se prosadil třetí útok, Haitmann přihrával a Adamják upravil na 3:2. Vzápětí mohli domácí skóre ještě navýšit, ale při velké šanci chyběl důraz před brankou. Co se nepodařilo domácím, povedlo se hostům v polovině utkání. Stav 3:3 pak vydržel až do druhé přestávky.

Poslední třetina začala brankou z hole Spáčila, kterého ke skórování vybídl Duc Hoang Hui – 4:3. Jenomže takřka vzápětí brankář Kostka neudržel míček a hosté již počtvrté srovnali skóre – 4:4. A že gólman Kostka nemá právě nejlepší den, to se ukázalo po pěti minutách, kdy neudržel míček pod vlastním tělem a srazil si ho do brány –  4:5. I přes velkou snahu Krumlovských se pak stav již nezměnil a Štíři  vrátili našemu týmu porážku ze začátku sezony (6:4).

2. zápas: Snipers Třebíč – FBC Č. Krumlov 6:6 (2:0, 3:4, 1:2). Do druhého zápasu vstoupili hosté o poznání hůře než proti Štírům. Na hřišti působili ospalým dojmem a šance si vypracovávali jen velmi zřídka. Třebíč první třetinu ovládla a vedla 2:0.

V první minutě druhé části navíc domácí zvýšili na 3:0 a s Krumlovem to nevypadalo dobře. Ve 25. minutě sice Hajsák snížil na 3:1, jenže o necelou minutu později domácí opět odskočili na tříbrankový rozdíl. A gólové hody pokračovaly. Ve 26. minutě snížil Hošek po přihrávce Sedláka na 4:2, ale o minutu později se Jihočeši jen dívali jak soupeř v přesilovce zvyšuje na 5:2. Hosté se však nevzdali a v polovině utkání  po Haitmannově přihrávce snížil Hanák na 5:3. A hned při dalším střídání Haitmann korigoval dokonce na rozdíl jedné branky – 5:4.

Do poslední části ani na jedné straně již nenastoupila třetí pětka. Zápas se hrál v rychlém tempu a šancí bylo na obou stranách požehnaně. Jako první tentokrát udeřili hosté a  Sedlák srovnal stav zápasu, ve kterém Krumlovští po většinu času prohrávali, na 5:5. U této trefy asistoval Duc Hoang Hui. Ve 46. minutě třebíčský Horák zkompletoval hattrick a domácí ještě jednou vedli – 6:5. Jenže hostující tým odmítl odjet bez jediného bodu, což se mu povedlo. Ve 48. minutě uzavřel skóre zápasu Spáčil –  6:6. V závěru se ještě blýskl parádním zákrokem Kostka, jenž tak dal zapomenout na předchozí nevydařené utkání a byl opět oporou týmu.

Václav Čáslava