Prvním letošní turnaj tohoto nejnižšího stupně přilákal na kurty celkem 44 hráčů a hráček z 11 oddílů jihu a západu Čech.

Mezi startujícími bylo i osm zástupců Sokola Křemže, vesměs hráčů B týmu, kteří se připravují na další ročník krajského přeboru smíšených družstev II.třídy, kde budou Křemežští obhajovat loňské bronzové medaile. Stejně jako oni přijeli testovat formu i hráči Tábora, Dobré Vody, Strakonic či domácího oddílu. Ze západu Čech přijela tradičně silná sestava usilující o prvenství v některé z pěti soutěží.

Křemežský tým už tradičně posílili hráči Prachatic, kteří již několik sezon pod Kletí hostují. Posilou byla i Martina Weberová z A týmu. Mužská část výpravy byla složena z úspěšných seniorů,v ženské části pak debutovala mladičká Lucie Koudelková a na kurty se po řadě měsíců vrátily Magda Bínová a Marie Motejlová. Všichni hráči Křemže si za výkony zaslouží pochvalu, když v silné konkurenci vybojovali jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou krajskou medaili.

V úvodní soutěži smíšených dvojic se příliš nedařilo, pro mnohé hráče byly první zápasy v nové sezoně ještě hodně náročné. Mix Koudelková a V. Koudelka zahrál nad očekávání, ale dvě porážky jej odsoudily ke třináctému místu. Martin Koudelka s Bínovou skončili devátí a před branami semifinále na páté příčce byli Holeček s Weberovou i Bednář s Motejlovou.

Ve dvouhře mužů Holeček doplatil na těžký los a skončil na sedmnáctém místě. Dařilo se Martinu Koudelkovi, který prošel až mezi osm nejlepších – tedy dělené páté místo.

Mezi desítkou hráček v ženské dvouhře byly čtyři hráčky z Křemže. Na těžký los doplatila Motejlová, ale výhra v zápase o umístění jí zajistila devátou příčku. Na pátém místě skončily další dvě hráčky z Křemže. Bínová potvrdila, že badminton stále umí a při častějším tréninku bude moci pomýšlet i na vyšší příčky. Milým překvapením bylo vystoupení mladičké Koudelkové, která se přijela mezi dospělé rozkoukávat, ale nakonec vybojovala dvě vítězství a potěšila umístěním i výborným vystoupením na hřišti.

Párové disciplíny vždy patří k parádním představením Křemežských. Ve čtyřhře mužů nejvýše prošel Martin Koudelka, který hrál s Knoppem z Plzně. Skončili na druhém místě. Třetí příčku obsadila dvojice Holeček a Schrenk. Nejstarší členové výpravy – senioři Bednář a V. Koudelka – si udělali radost v posledním zápase, kde bojovali o předposlední příčku. Po dramatickém průběhu zvítězili v koncovce třetího setu 23:21, když museli dotahovat nepříjemné skóre 12:18. Skončili tak na pro ně vynikajícím devátém místě.

Pro Křemežské byl vodňanský turnaj příjemným vstupem do sezony a zároveň připomenutím, že soupeři jsou velmi silní a obhajoba stupňů vítězů nebude lehká. Ale v soutěži KP II.třídy půjde hlavně o dobrý pocit ze hry.

Václav Koudelka