Nejednou si v historii tohoto klání pro vítěznou trofej dojeli i hráči a hráčky Sokola Křemže, kteří vítězili ve dvouhrách, jindy v párových disciplínách.

I pro letošní ročník si Křemežští dělali naděje na některou z medailových pozic. Větší šance ovšem měl oddíl z Podkletí v ženských disciplínách, do kterých vyslal čtyři nadějné hráčky. Mužské disciplíny tolik nadějí na úspěch neslibovaly, neboť zdravotní indispozice zredukovaly počet startujících křemežských mužů na dva. Navíc konkurence byla tentokrát opravdu kvalitní, a to čtyři desítky hráčů z dvanácti oddílů jižních a západních Čech.

Hodně si Křemežští slibovali od deblů, ale jejich plány tentokrát nevyšly. Zklamáním byla už soutěž mixů, kde jen pár Holeček a Koudelková prošel přes první kolo a získal konečné páté místo. Ostatní páry ve složení Ma. Koudelka / Matoušková či Bínová / Pechlát (Prachatice) nebo Weberová / Votava (Vodňany) skončily společně na děleném devátém místě.

Bohužel, nedařilo se ani v dalších párových disciplínách.Vítězství v prvním kole nevybojovali muži ani ženy. Dvojice Holeček / Pechlát i Ma. Koudelka / Petrův (Vodňany) skončily rovněž na deváté příčce.

V méně obsazeném startovním poli deblů žen pak skončily na pátém místě jak Koudelková s Matouškovou tak Weberová s Bínovou. Nic platno, že oba křemežské páry prohrály v dramatických třísetových bitvách, v nichž předvedly dobré výkony.

Ani mužská dvouhra nepřinesla hráčům z Křemže postup alespoň do semifinále, když Holeček skončil pátý a Martin Koudelka obsadil třináctou příčku.

A tak naděje na živou výhru už zbývala jen ve dvouhře žen, kde hráčky Křemže tvořily polovinu startovního pole. Postupně odpadly Matoušková i Bínová, na které zbylo dělené sedmé místo. Zato Koudelková a Weberová postupně přešly přes všechny soupeřky až do oddílového finále. To se tedy odehrálo v křemežské režii a více sil nakonec měla Michaela Koudelková, která zvítězila nad Martinou Weberovou, a tak křemežští badmintonisté přece jen i letos naplnili letitou tradici a z Vodňan si odvezli nejen vítězný pohár, ale i pravého kapra.

Václav Koudelka