Českokrumlovští se na Vysočině utkali s celky United Č. Budějovice a SK JeMoBu, ze dvou zápasů si připsali jednu výhru, i když dle obrazu hry si tentokrát zasloužili víc…

1. zápas: FBC Č. Krumlov – FBC United Č. Budějovice 6:3 (2:1, 3:1, 1:1). Již při druhém střídání si budějovické křídlo zaběhlo za krumlovskou branku, rychlou nahrávkou našlo sbíhajícího centra, který otevřel skóre střelou do pravého růžku – 0:1. Potom se  hrálo oboustranně velmi opatrně, a to až do 11. minuty, kdy gólman Kudláček dalekým  výhozem vyslal do úniku Bednáře, a ten nezaváhal – 1:1. Téměř vzápětí Šesták našel pěknou křížnou nahrávkou Homolku, jenž dokonal obrat na 2:1.

Už ve druhé minutě druhé třetiny předvedl  Trestr pěknou individuální akci a zvýšil na 3:1. A když pak vzápětí zapracovala sehraná dvojce Homolka – Konrád a druhý jmenovaný upravil už na 4:1, bylo prakticky hotovo. V této části měli Krumlovští jasně navrch a bylo jen škoda, že z velkého tlaku nepřidali další branky, protože soupeř byl v této fázi psychicky na dně. Přesto Budějovičtí dokázali z ojedinělé akce ještě snížit na 4:2. V závěru třetiny však po hezké spolupráci  s Konrádem vrátil klid do krumlovských řad Bednář – 5:2.

Ve třetí třetině po úvodní buly vyžila nesoustředění hráčů United opět dvojice Bednář a Konrád – a bylo to  6:2. Budějovičtí ještě jednou odpověděli snížením, ale to bylo vše. Krumlovští si nakonec s přehledem připsali poctivě vybojované tři body.

Góly a asistence FBC ČK: Konrád a Bednář oba 2+1, Homolka 1+1, Trestr 1+0, Kudláček 0+1.

2. zápas: FBC Č. Krumlov – SK JeMoBu 2:3 (1:2, 0:1, 1:0). Mužstvo SK JeMoBu na začátku sezony prohrávalo, pak ale doplnilo kádr a pomalu začíná stoupat tabulkou, což potvrdilo i v tomto zápase. Hned po úvodním vyhraném buly  hosté minutu nepůjčili našemu týmu balonek, ale vzápětí  Konrád získal míček, poslal jej na Homolku, ten okamžitě prodloužil na volného Bednáře, který otevřel skóre – 1:0. Pak ale Jemničtí ukázali, že florbal hrát umí a téměř nepustili Jihočechy na vlastní  polovinu. Tlak hostů pak ještě do první pauzy přinesl vyrovnání a následně i obrat ve skóre na 1:2.

Ve druhé třetině se začínala hra postupně vyrovnávat,  Krumlovští se dostávali i do šancí, ale  s koncovkou byli na štíru. Navíc po špatném střídání a rychlém rozehrání soupeř zvýšil na 1:3.

V poslední třetině tlak Krumlovských sílil a ve 4. minutě po nahození od Sedláka na nabíhajícího Bednáře prošel míček až za záda jemnického brankáře na 2:3. Ke konci zápasu Jihočeši zkusili i hru bez gólmana, několikrát míček poskakoval v brankovišti, ale soupeř vždy stačil v poslední chvíli nebezpečí odvrátit, a tak dle celkového obrazu hry k zasloužené remíze nakonec nedošlo.

Góly a asistence FBC ČK: Bednář a Sedlák oba 1+0, Homolka 0+1.

Sestava FBC Č. Krumlov: Kudláček – Šesták, Sedlák, Žák, Čáslava – Trestr, Doležal, Homolka, Konrád, Bednář, Šulc.

Daniel Sedlák